RugbyPolska.pl

Rugbiści Arki i Lechii nadal bez porozumienia

17.04.2010

 Nadal nie ma zgody między Arką Gdynia a Lechią Gdańsk odnośnie terminu rozegrania półfinałów Pucharu Polski rugbistów, a sporu nie zażegnał nawet związek, który zgodził się, aby zamiast dwumeczu w tej fazie rozegrać tylko jedno spotkanie. Co więcej z braku terminów najbliższą kolejkę ligową wyznaczono na poniedziałek, choć w regulaminie krajowego jest napisane, że mecze powinny odbywać się w weekendy. Tego dnia w Sopocie o godzinie 16.00 zagra Ogniwo.

Półfinały miały odbyć się 3 i 24 kwietnia. Najpierw derby Trójmiasta powinny być rozegrane w Gdyni, a następnie w Gdańsku. Jednak na pierwszy termin nie przystała Lechia, tłumacząc się brakiem składu w związku z reprezentacyjnymi powołaniami oraz kontuzjami. Arka domagała się walkowera. Związek dał czas klubom na porozumienie do 10 kwietnia. Jednak żadne ustalenia nie zapadły.

- W tej sytuacji zdecydowaliśmy, że zamiast dwumeczu finalistę w tej parze wskaże tylko jedno spotkanie, które odbędzie się w Gdyni - przyznaje Grzegorz Borkowski, sekretarz generalny PZR.

Po tej decyzji Arka natychmiast ogłosiła, że ten mecz odbędzie się 24 kwietnia. Ale na tę datę nie ma zgody Lechii, gdyż termin koliduje z meczem reprezentacji Polski w Belgii. Związek nie chce wojny z gdańszczanami, bo dają oni do kadry ośmiu zawodników, a zatem nie zmusi biało-zielonych pod groźbą walkowera do gry. Inna sprawa, że gdyby gdańszczanie nie wysłali kadrowiczów na zgrupowanie, to i tak nie mogliby oni zagrać w Pucharze Polski, gdyż zgodnie z regulaminem nie mogą grać powołani w danym terminie do kadry. Jednak PZR nie zamierza zaogniać sytuacji.

więcej na: Trojmiasto.pl

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Dodał

Prasa O...

Kategorie