RugbyPolska.pl

Gdynianie z bonusem, sopocianie bez punktu

20.04.2010

Rugbistom Ogniwa zabrakło sił w starciu z Orkanem Sochaczew. "Piętnastka" z Sopotu przegrała na własnym stadionie 12:33 (7:19). Natomiast w 10. kolejce nie zawiodła Arka. Gdynianie triumfowali na wyjeździe nad Posnanią 30:20 (20:13), zdobywając punkt bonusowy za cztery przyłożenia.

Punkty dla Arki:
Rafał Wojcieszak 10, Sebastian Głuszek 5, Wojciech Ruszkiewicz 5, Sergo Kvernadze 5, Beka Tsiklauri 5.

ARKA: Ruszkiewicz, Wojaczek, Wilczuk - Andrzejczuk, Dąbrowski - Raszpunda, Głuszek, Wojcieszak - Krieczun - Tsiklauri - Malochwy, Kvernadze, Czubinidze, Motyl - Simionkowski oraz Kwiatkowski, Bartkowiak, Mikołajczyk, Moroz, Chromiński, Denisiuk, Plichta.

- Trudno złapać właściwy rytm, gdyż przerwy między meczami są za długie. Z tego też powodu nadal brakuje nam dokładności. Wygrana w Poznaniu mogła być bardziej okazała - nie ukrywał Maciej Stachura, szkoleniowiec Arki.

"Buldogi" przeważali w młynach dyktowanych oraz mieli większą siłę w ataku. Dzięki temu wracają do domu z bonusem za przyłożenia. Warto podkreślić, że dwukrotnie "piątki" zapisał na swoim koncie Rafał Wojcieszak. Dla zawodnika, który zimą zamienił Lechię na Gdynię były to pierwsze zdobycze w nowych barwach. 


więcej na: trojmiasto.pl

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Dodał

Prasa O...

Kategorie