RugbyPolska.pl

Rugbiści Lechii mistrzami Polski w siódemkach

05.05.2010

Rugbiści Lechii zostali mistrzami Polski w odmianie siedmioosobowej. Gdańszczanie podczas turnieju finałowego w Pruszczu Gdańskim wygrali wszystkie spotkania. Na czwartej pozycji uplasowała się Arka Gdynia. Natomiast zarząd PZR postanowił, że Tomasz Putra nie będzie już prowadzić reprezentacji Polski w piętnastkach.

W długi majowy weekend, jak każe tradycja, ostatnich lata wyłoniono mistrza Polski w 7. Tym razem rugbiści stawili się w Pruszczu Gdańskim, gdzie wreszcie przełamana została hegemonia rugbistów AZS AWF Warszawa, którzy kolekcjonowali tytuły w tej odmianie. Nie brakowało męskiej walki, choć w grze przeszkadzał padający deszcz.

Na starcie stanęło dziewięć drużyn, które podzielono na trzy grupy. Lechia na inaugurację pewnie pokonała najlepszą drużynę ligi 7 minionego sezonu, Flotę Gdynia 24:0, a awans do strefy medalowej zapewniła sobie jeszcze okazalszym zwycięstwem nad Skrą Warszawa 38:0. Drugie miejsce w tej grupie zapewniła sobie Flota po wygranej nad Skrą 12:7.

Więcej na: trojmiasto.pl