RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

Juvenia II - Nowa Huta RK 24:20 (5:15)

17.06.2010

W meczu sparingowym rezerw i juniorów Juvenii Kraków, wzmocnionych kilkoma zawodnikami pierwszej drużyny, Smoki z trudem i w ostatniej minucie spotkania, pokonały rugbistów z Nowej Huty 24:20 (5:15).

Pierwsza połowa należała zdecydowanie do gości, którzy fizycznie zdominowali młodą Juvenię. W barwach Nowej Huty występowało kilku byłych zawodników Smoków, którzy byli motorem napędowym nowohuckiej ekipy. Jakub Skałka, Mateusz Grun i Tomasz Tabisz byli wyróżniającymi się zawodnikami przyjezdnych, czemu trudno się dziwić, gdyż każdy z nich prawdopodobnie znalazłby sobie miejsce w pierwszym składzie piętnastki z Błoń, gdyby tylko chciał (Tabisz wystąpił w pierwszym meczu zakończonego właśnie sezonu, przeciwko Posnanii Poznań w Krakowie).

W końcówce pierwszej połowy gospodarze przycisnęli i przyłożenie zdobył Andrzej Zarzecki.

W drugiej odsłonie na boisku pojawiło się trzech zawodników pierwszej drużyny Juvenii, którzy zdołali uspokoić i poukładać trochę grę. Bohaterami nadal byli jednak młodzi zawodnicy. Doskonałym rajdem popisał się między innymi Grzegorz Gołębiowski, a punkty na wagę zwycięstwa przyłożył Wojciech Marcinek. W tej części spotkania widać było różnicę w przygotowaniu kondycyjnym. Rugbiści z Nowej Huty, pod koniec meczu nie wytrzymywali już fizycznie i stąd wynikało wiele ich błędów w obronie.

Jakikolwiek nie byłby wynik, mecz był bardzo dobrym sprawdzianem dla obu drużyn, które mogły zmierzyć się z równym przeciwnikiem i popracować nad podstawowymi elementami ustawienia w obronie, czy sposobów rozegrania piłki.

Juvenia Kraków II - Nowa Huta RK 24:20 (5:15)
 

Info

Tagi

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Dodał

Juvenia...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...