RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

Pechowe rozpoczęcie Juvenii

25.08.2010

Juvenia Kraków od przegranej na wyjeździe z Orkanem Sochaczew rozpoczęła sezon 2010/11 Ekstraligi rugby. Smoki liczyły, że w pierwszym meczu nawiążą równorzędną walkę, jednak wzmocniony skład rywala nie pozostawił im złudzeń, zdobywając aż siedem przyłożeń w pierwszej połowie spotkania.

Już w pierwszych minutach spotkania dał o sobie znać nowy łącznik ataku drużyny z Sochaczewa, Nadir Boukaloua. Pochodzący z Maroka zawodnik francuskiego Givors otworzył wynik dwoma przyłożeniami: po rajdzie na skrzydle oraz po błędzie w rozegraniu ataku Juvenii, która zgubiła piłkę, piątkę dając przeciwnikowi niejako w prezencie.

W tym okresie gry obrona Juvenii była mocno zdezorganizowana. Sporo było też problemów z szarżą indywidualną. Krakowianie pozwalali przeciwnikowi przechodzić linię korzyści i grę penetracyjną, a taki obrót sprawy bardzo odpowiadał Orkanowi.

W pierwszej połowie jedyne punkty, po jednej z niewielu składnych akcji ofensywnych zdobył Paweł Wojciechowski, który wykończył na polu punktowym wcześniejsze, dynamiczne wejście Konrada Jarosza. Łącznik ataku Smoków podwyższył, ale ostatnie przyłożenie "do szatni" znów zdobyli gospodarze i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 47:7...

W drugiej odsłonie Orkan zwolnił, a Juvenia uporządkowała swoje szyki. Młoda i niedoświadczona formacja młyna krakowian zaczęła trochę lepiej funkcjonować, ale zdecydowanie jest to w tej chwili najważniejszy element, nad którym będzie musiał popracować trener Janusz Wilk. Po odejściu kilku doświadczonych zawodników młynarzom brakuje organizacji i współdziałania, a przede wszystkim zrozumienia w obronie.

Sochaczewianie w drugiej połowie zdobyli jeszcze trzy przyłożenia, a dla Juvenii punktował Konrad Jarosz, którego przyłożenie podwyższył Paweł Wojciechowski. Niestety strat nie udało już się bardziej zmniejszyć i Smoki musiały pogodzić się z wysoką porażką 14:66.

Na całe szczęście to dopiero początek sezonu i w grze krakowian jeszcze sporo może się zmienić na lepsze.

Orkan Sochaczew - Juvenia Kraków 66:14 (47:7)

Punkty dla Orkana: Tomasz Gasik 31, Nadir Boukaloua 10, Kamil Kotlarski 5, Mateusz Jamroz 5, Wojciech Łukasiewicz 5, Marcin Stencel 5, Wojciech Krześniak 5.
Punkty dla Juvenii: Paweł Wojciechowski 9, Konrad Jarosz 5.
Żółte kartki: Łukasz Śmielak (Orkan), Adam Grabski (Juvenia)
Sędziował: Mirosław Janeczko 

Info

Tagi

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Dodał

Juvenia...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...