RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

Obóz i pierwszy sparing Smoków

21.02.2011

W sobotę i niedzielę rugbiści Juvenii Kraków przebywali na dwudniowym zgrupowaniu w Myślenicach. Rozegrali tam też swój pierwszy mecz sparingowy, w którym pokonali Czechów z RC Havirov 25:10 (5:2 w przyłożeniach). Dobrym prognostykiem na rundę wiosenną może być bardzo dobra frekwencja i duże zaangażowanie w trening wszystkich zawodników.

Podczas mini-zgrupowania w Myślenicach zabrakło tylko trzech zawodników pierwszej drużyny: kadrowicza Konrada Jarosza, który w tym tygodniu wyjeżdża z reprezentacją do Francji, Mateusza Ingardena oraz Mateusza Nowaka z RCC Częstochowa, którzy przebywają poza granicami kraju.

Poza tą trójką stawili się niemal wszyscy zawodnicy pierwszej drużyny, którzy bardzo poważnie podeszli do treningów na obiektach Dalinu. Janusz Wilk prowadził zajęcia na macie oraz na boisku, a konsultacja zakończyła się meczem towarzyskim z RC Havirov. Rozegrano trzy części. Pierwsza trwała 30 minut, druga 20, a ostatnia 15.

Czesi przyjechali do Myślenic w mocny składzie, szczególnie w młynie przywożąc swoich najlepszych zawodników. - Był to godny przeciwnik i jak na pierwsze zawody po takiej przerwie, wypadliśmy bardzo poprawnie. Oczywiście nie uniknęliśmy błędów, ale te można łatwo wyeliminować - mówił trener Smoków, Janusz Wilk.

Z powodu choroby w spotkaniu nie mógł zagrać Jakub Sajdak, a na skrzydle zastąpił go dość niespodziewanie Marcin Siemaszko. Nominalnie zawodnik pierwszej linii młyna dostał tę szansę od trenera, ponieważ w Biało-Czarnych Nowy Sącz gra w odmianę siedmioosobową i dostał szansę pokazania tego, czego się przy tej okazji nauczył. Do ataku na zmianę wszedł również rugbista trzeciej linii, Artur Stawiarski, który również występuje w Ekstralidze Rugby 7.

Trener wyróżnił również postawę młodego skrzydłowego Wojtka Marcinka, który mimo niewielu minut spędzonych na boiskach Ekstraligi, zagrał bardzo dobry mecz.

Spotkanie toczyło się przy lekkim mrozie, ale zupełnie nie przeszkadzało to rugbistom obu stron. Zmarzł tylko prowadzący zawody trener Janusz Wilk. Mecz został nagrany, a dodatkowo Leszek Samel oraz Tomasz Nowak sporządzili dla trenera Smoków statystyki dotyczące błędów indywidualnych, obrony, zachowania w ruckach i stałych fragmentach gry. Jest więc bogaty materiał do analizy, który z pewnością pozwoli poprawić grę krakowian.

Juvenia zagrała w składzie:
1. Gajda, 2. Głowacki, 3. Kiraga, 4. Tchorek, 5. Świadek, 6. Mączka, 7. Szczepański, 8. Bulatović, Zawojski, Wojciechowski, Marcinek, J. Bielawski, Marcin Sokołowski, Marcin Siemaszko, Maciej Sokołowski. A także: Stawiarski, Grabski, Pszyk, Martin 

Info

Tagi

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Dodał

Juvenia...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...