RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

Juvenia postawiła się Lechii (wideo)

04.04.2011

Krakowskie Smoki po raz kolejny pokazały pazur, ale niestety ambicja i zaangażowanie jakie w sobtoni mecz z Lechią włożyli rugbiści Juvenii nie wystarczyły, by zagrozić liderom tabeli. Gdańszczanie wygrali w Krakowie 37:7 (12:0), choć zdobycie punktu bonusowego nie przyszło im łatwo.

Lechia, która tydzień temu męczyła się na własnym boisku z przedostatnią w tabeli Posnanią Poznań wyraźnie wyciągnęła wnioski i pod Wawel przyjechała bardzo skoncentrowana. Już pierwsze ataki biało-zielonych przyniosły efekt. Gościom udało się skoncentrować obronę Juvenii po lewej stronie boiska, a Jurij Buchajło podał szeroko do Mateusz Zajkowskiego, który położył piłkę tuż przy chorągiewce.

Kilka minut później po akcji młyna, z przegrupowania urwał się Oleksandr Poliański. Nowy zawodnik Lechii zerwał dwie szarże i zdobył swoje pierwsze przyłożenie w Ekstralidze. Buchajło tym razem podwyższył i goście prowadzili 12:0.

Zobacz wideo z tego spotkania

Od tego momentu na boisku rządzili jednak krakowianie, którzy zepchnęli rywala do defensywy i rozgrywali piłkę na połowie gdańszczan przez ponad 25 minut. - Zabrakło organizacji w grze młyna - komentował po spotkaniu trener Juvenii Janusz Wilk. - zawodnicy podejmowali samodzielne decyzje, wchodzili w kontakt bez wsparcia i traciliśmy piłkę. Gnietliśmy rywali przez długi czas, ale nie potrafiliśmy wykończyć swoich akcji.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ znaczącej zmianie. Smoki nadal potrafiły zdominować rywala, ale wróciła zmora zeszłotygodniowego meczu w Gdyni, czyli proste błędy. - Zadecydowało doświadczenie. My mieliśmy za mało determinacji. Zawodnicy grali ambitnie i z zaangażowaniem zarówno w ataku, jak i defensywie, za co bardzo im dziękuję, ale niestety tej pasji nie starczyło na całe 80 minut. Nie wyciągnęliśmy wniosków po meczu z Arką i znów pojawiły się proste błędy. Straciliśmy punkty po przechwycie, niepotrzebnym kopie, po którym Lechia wyprowadziła kontrę. Nie mówię, że mogliśmy z Lechią wygrać, ale na pewno mniejszy wynik i defensywny punkt bonusowy, oddałby lepiej obraz dzisiejszego spotkania - podsumował Janusz Wilk.

Zobacz wywiad z Januszem Wilkiem

Jedyne punkty dla Juvenii zdobył kapitan Paweł Wojciechowski, który po kilku przegrupowaniach przeprowadzonych przez kolegów zdołał przerwać linie obronne gdańszczan i zdobyć przyłożenie, które sam podwyższył.

Przyłożenia dla Lechii w drugiej połowie zdobyli jeszcze Marek Płonka, Łukasz Doroszkiewicz oraz po raz drugi Mateusz Zajkowski.

Zobacz galerię zdjęć z meczu Juvenia - Lechia

Juvenia Kraków - Lechia Gdańsk 7:37 (0:12)
Juvenia: Paweł Wojciechowski 7
Lechia: Mateusz Zajkowski 12, Jurij Buchajło 7, Łukasz Doroszkiewicz 5, Marek Płonka 5, Oleksandr Poliański 5, Patryk Narwojsz 3.

Juvenia: Kiraga, Grabski (Głowacki), Gajda (Martin), Świadek, Siemaszko (Tchorek), Świadek, Mączka (Stawiarski), Ingarden, Bulatović, Jarosz, Wojciechowski, Marcinek (M. Nowak), Marcin Sokołowski, Bielawski, Soboliew (Sajdak), Zawojski 

Info

Tagi

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Dodał

Juvenia...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...