RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

Juvenia rozpoczyna walkę o medal

25.03.2010

Już w najbliższą sobotę rugbiści Juvenii Kraków rozpoczną walkę o ligowe punkty w rundzie wiosennej sezonu 2009/2010. Ich pierwszym przeciwnikiem w nowym roku będzie Orkan Sochaczew. Początek spotkania o godzinie 15:00 w Sochaczewie.

Krakowianie jadą do Sochaczewa wzmocnieni powracającym po długo leczonej kontuzji kolana, Jarkiem Tomcikiem oraz znanym już pod Wawelem Francuzem, Baptiste Lendormy. Niestety w ich składzie zabraknie zawdoniak trzeciej linii, Rafała Budki oraz łącznika młyna, Konrada Jarosza, których zatrzymały obowiązki zawodowe.

Sobotni mecz ma niezwykle duże znaczenie dla układu ligowej tabeli. Przy przegranej Bemowo-AZS AWF Warszawa w Gdyni, zwycięzca z Sochaczewa wskoczy na 4, medalowe miejsce w zestawieniu. Przegrana oznacza znaczne skomplikowanie drogi do medalu i niebezpieczeństwo pozostania w drugiej czwórce, która pomiędzy sobą rozegra play out, czyli "antyfinały", decydujące o tym, która z drużyn spadnie do I ligi.

Smoki muszą więc zebrać w sobie wszystkie siły i zrewanżować się Sochaczewianom za sierpniową porażkę pod Wawelem. Na pierwszy mecz Ekstraligi na Błoniach, kibice będą musieli poczekać do 17 kwietnia.
 

Info

Tagi

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Dodał

Juvenia...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...