RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

Juvenia jedzie do Sopotu, z Lechią przed 9 czerwca

27.05.2010

W najbliższą sobotę rugbiści Juvenii Kraków jadą do Trójmiasta na niezwykle ważne spotkanie. Ponieważ Smoki straciły już szansę na awans do fazy play off, muszą walczyć o utrzymanie w fazie play out. Tylko zajęcie piątego lub szóstego miejsca da Krakowianom prawo do gry na własnym terenie w najważniejszym spotkaniu sezonu. Aby to osiągnąć Juvenia musi wygrać z Ogniwem w Sopocie.

Do Sopotu jedzie pełny, aktualny skład Juvenii. Nie zabraknie praktycznie nikogo z pośród rugbistów, którzy występowali w ostatnich dwóch meczach, a którzy stanowią aktualnie o sile drużyny. Krakowianie mogą również liczyć na obecność Jarka Tomcika.

Juvenia jedzie do Sopotu z myślą tylko i wyłącznie o zwycięstwie, bo tylko ono pozwoli rozegrać pierwszy i miejmy nadzieję ostatni mecz fazy play out na własnym boisku. Jak wiemy murawa na Błoniach jest ogromnym atutem Smoków. W takim wypadku utrzymanie będzie na wyciągnięcie ręki.

PZR w swoim wczorajszym komunikacie zadecydował, że przekładany już kilka razy mecz Juvenii z Lechią musi zostać rozegrany do 9 czerwca inaczej klubom grozi obustronny walkower ze wszystkimi konsekwencjami (odjęcie punktów i kara finansowa). W chwili obecnej żadna z zainteresowanych stron nie może sobie na to pozwolić, więc mecz na pewno się odbędzie. Prawdopodobnie 7, 8 lub właśnie 9 czerwca. 

Info

Tagi

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Dodał

Juvenia...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...