RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

Tomasz Putra chwali rugbistów Arki

17.08.2010

Selekcjoner reprezentacji Polski Tomasz Putra wraz ze swoim asystentem Wiesławem Woronko, gościli w piątek na treningu RC Arka Gdynia. Putra w samych superlatywach wyrażał się o zaangażowaniu i frekwencji na treningach „Buldogów”.

Trener Putra wizytuje polskie kluby rugby, patrzy na treningi, rozmawia z zawodnikami i działaczami, chcąc poprawić współprace na linii reprezentacja – kluby. Zdaniem asystenta Putry – Wiesława Woronko w reprezentacji Polski może znaleźć się 6-7 rugbistów Arki. Wraz z trenerem Putrą wizytował on także pozostałe trójmiejskie kluby, ale Arka w jego ocenie wypadła najlepiej. – Było na tyle dużo zawodników, że można było rozegrać sparing wewnętrzny i jeszcze byli rezerwowi. To nie zdarza się w każdym polskim klubie – mówi serwisowi arkarugby.pl Woronko. Selekcjoner chwalił zaangażowanie w treningi i przygotowanie rugbistów Arki do nowego sezonu.

Pierwszy mecz sezonu 2010/11 polskiej ekstraligi rugby arkowcy zagrają już w niedzielę 22 sierpnia o godz. 16 z Posnanią na Narodowym Stadionie Rugby przy ul. Kazimierza Górskiego w Gdyni. Na ten mecz wstęp będzie wolny. Wiadomo też, że w tym spotkaniu nie wystąpi raczej wiązacz młyna Rafał Wojcieszak, który postanowił wznowić treningi z...Lechią Gdańsk. Arka zaproponowała Lechii wykupienie jego licencji, ale do 10 sierpnia to nie nastąpiło. W tej sprawie panuje impas i nie jest wykluczone, że popularny „Michigen” nie zagra w żadnym klubie. Bardziej prawdopodobne jest przejście z Arki via Flota Gdynia do Ogniwa Sopot 25-letniego zawodnika ataku Krzysztofa Korbolewskiego. Sopocki klub musi jednak uregulować kwestię finansową wobec Arki.

Do gry w Arce zgłoszony został także 31-letni gracz ataku Siergiej Garkawyj. Będzie to powrót, po prawie dwóch latach, do gdyńskiej drużyny reprezentanta Ukrainy w rugby 15 i 7-osobowym. 

Info

Tagi

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Dodał

Arka Gd...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...