RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

Festiwal przyłożeń i bonus dla "Buldogów"

24.08.2010

Dużo efektownych akcji rugbistów Arki, dziesięć przyłożeń i wysokie zwycięstwo „Buldogów” nad Posnanią na inaugurację sezonu 2010/11. Po meczu sekretarz generalny Polskiego Związku Rugby Grzegorz Borkowski wręczył gdyńskiej Arce Puchar Polski.

Upał nie oszczędził także rugbistów z Gdyni i Poznania, którzy o pierwsze ligowe punkty walczyli na „Narodowym”. Arka od początku przejęła wyraźną inicjatywę i w 5. minucie rozpoczęła festiwal przyłożeń. Sygnał dał Sergo Kvernadze, który potem jeszcze raz położył „jajo” na polu punktowym Posnanii. Arka grała dobre, widowiskowe rugby a to musiało podobać się ponad tysięcznej widowni. Bardzo dobry mecz rozegrał także Konrad Chromiński, który na środku ataku zastąpił kontuzjowanego Bakuri Chubinidze. – Po ubiegłym sezonie czuję niedosyt gry, ale mam nadzieję, że teraz będzie pod tym względem lepiej – powiedział serwisowi arkarugby.pl popularny „Kula”. Gdynianie pewnie wygrali pierwszą połowę meczu 31:7 i już po 40. minutach zapewnili sobie bonusowy punkt za co najmniej cztery przyłożenia.

Drugą cześć spotkania kolejnym przyłożeniem rozpoczął Robert Andrzejczuk a podwyższył wynik Dawid Banaszek i poza 48. minutą kiedy to drugie przyłożenie zdobyła Posnania, scenariusz tego meczu się powtarzał: Arka dobrze broniła, kontratakowała i zdobywała przyłożenia. Gdynianie pokazali widzom widowiskowe rugby, czyli takie, na które kibice czekają. W niedzielnym meczu z Posnanią udanie zadebiutował w barwach Arki obchodzący 18. urodziny Mateusz Dąbrowski.

Trener Arki Maciej Stachura: - Jestem bardzo zadowolony z gry chłopaków. Dużo pracowaliśmy nad obroną, grą w kontakcie, szarżą i widzę, że to przynosi efekty. Był moment dekoncentracji, straciliśmy dwa razy punkty z przyłożeń, ale jak na pierwszy mecz organizacja gry była bardzo dobra.

RC Arka Gdynia – Posnania 65:12 (31:7).

Punkty dla Arki: Dawid Banaszek 15, Sergo Kvernadze i Konrad Chromiński po 10 oraz Paweł Nowak, Robert Andrzejczuk, Paweł Dąbrowski, Stanisław Kriczun, Rafał Kwiatkowski i Mariusz Motyl po 5.

Arka: Kwiatkowski, Wojaczek, Wilczuk – Andrzejczuk, Nowak – Raszpunda, Kałduński, P. Dąbrowski – Szostek – Banaszek – Malochwy, Kvernadze, Chromiński, Motyl, Tsiklauri oraz Mikołajczyk, M. Dąbrowski, Kriczun, Plichta, Zdunek, Kaszubowski, Madajewski. 

Info

Tagi

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Dodał

Arka Gd...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...