RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

Łódź zatopiona

18.10.2010

Koncert rugby zafundowali licznie przybyłym kibicom zawodnicy Arki Gdynia. Mecz zapowiadany jako szlagier kolejki okazał się jednostronnym widowiskiem. Zdobywca Pucharu Polski - gdyńskie buldogi rozgromiły Mistrza Polski Budowlanych Łódź 43 - 14.

Wynik otworzył w 3 minucie Dawid Banaszek celnie egzekwując rzut karny prawie z połowy boiska. Już po chwili powinno być 13 do 0 ale akcje Mariusza Motyla i Stanisława Kriczuna zostały powstrzymane przed samą linią. Dwa razy się nie udało, ale za trzecim podejściem punkty przyłożył Beka Tsiklauri po składnej akcji całego zespołu. W tej części gry przewaga buldogów była ogromna. Budowlani nie mogli wyjść ze swojej połowy, a Banaszek zapisywał punkty na konto Arki celnymi kopami z karnych. Pod koniec I połowy przyłożenia dla Arki zanotowali jeszcze Stanisław Kriczun i Sergii Garkavyi sprawiając, że atmosfera w szatni gości, w przerwie meczu, była z pewnością nieciekawa.

W drugiej połowie Budowlani walczyli jeszcze o zachowanie twarzy. Dwoma przyłożeniami popisał się ogromny Merab Gabunia ale na więcej nie pozwolili mu dobrze, tego dnia, szarżujący arkowcy. O to żeby drugą połowę meczu również wygrać zatroszczyli się Tsiklauri i Kvernadze, a także Banaszek, który skutecznie kopał przez cały mecz.

W drużynie Arki zagrało kilku młodych zawodników np.: Mateusz Plichta, Piotr Bojke czy Wiktor Zaradzki, którzy muszą się jeszcze uczyć seniorskiego rugby, ale miejmy nadzieję że w przyszłości będą stanowić o sile buldogów. Warto dodać, że cały mecz przebiegał we wspaniałej sportowej atmosferze. Zawodnicy obu drużyn się szanowali, nie było żadnych spięć, czy niesportowych zagrywek. Dodatkowo kibice słusznie zauważyli, że buldogi w końcu zaczęły czerpać radość z gry w rugby. Na boisku funkcjonował tzw team spirit. Zawodnicy mieli do siebie zaufanie, grali jak zespół, a nie zbiór indywidualności. Wynik dzisiejszego meczu jest dowodem na to, że tylko tak dobrze rozumiejąca się drużyna jest w stanie odnosić sukcesy w grze zespołowej jaką jest rugby.

 

Arka Gdynia - Budowlani Łódź 43:14 (26:0)

Arka Gdynia: Dawid Banaszek 18, Beka Tsiklauri 10, Sergo Kwernadze 5, Stanisław Krieczun 5, Siergiej Garkawyj 5.
Budowlani Łódź: Merab Gabunia 10, Tomasz Stępień 4 

Info

Tagi

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Dodał

Arka Gd...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...