RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

Arka w finale Pucharu Polski

26.10.2010

Doskonale taktycznie rozegrali ten mecz nasi rugbiści. Najpierw uzyskali niewielką przewagę terytorialną. Następnie zamienili ją na punkty dzięki celnym kopom z dropgoala i karnego Banaszka, odpowiednio w 10 i 15 minucie. Kiedy Lechia zaatakowała żeby odrobić straty, arkowcy zadali kolejny cios.

Nieoczekiwanym wejściem z piłką w obronę rywali popisał się Ruszkiewicz. Zdobył kilka metrów ale przede wszystkim zaabsorbował kilku rywali, którzy go powstrzymali. Wtedy piłkę z ziemi podjął Szostek i błyskawicznie przekazał ją do Banaszka i ten dalej do skrzydła. Tam akcję wykończył Motyl udanym rajdem przy linii bocznej. Z podwyższenia Banaszek pechowo trafił w słupek.

Lechia potrafiła odpowiedzieć tylko trzema punktami z karnego Bukhały. Były to jedyne punkty Lechii w całym meczu. W pierwszej połowie meczu Banaszek podwyższył jeszcze przewagę do 14:3 kolejnym celnie wykonanym karnym, podyktowanym za niesportowe zachowanie Wojcieszaka.

Po przerwie jedyne punkty zdobył... Banaszek z karnego. To pokazuje, jak ważnym ogniwem w zespole jest zawodnik z celnym kopnięciem. Żeby jednak karne mogły być zamieniane na punkty trzeba prowadzić grę na połowie przeciwnika, a na to pracował cały zespół buldogów niczym dobrze naoliwiona maszyna.

Od 55 minuty na boisku zrobiło się luźniej gdyż napięcia nie wytrzymali zawodnicy obu drużyn doprowadzając do niewielkiej (w porównaniu z ostatnim meczem) przepychanki. Na szczęście sędzia szybko powstrzymał agresję na boisku karząc solidarnie oba zespoły. Czerwone kartki otrzymali: ze strony buldogów Nowak i Wantoch-Rekowski z Lechii. Mimo to nie udało się położyć punktów już żadnej drużynie.

Dzięki temu zwycięstwu Arka awansowała do finału Pucharu Polski, w którym zmierzy się z Budowlanymi Łódź. Mecz odbędzie się w rundzie wiosennej, a o miejscu zadecyduje - tak jak w ubiegłym sezonie, konkurs ofert. Miejmy tylko nadzieję, że nie dojdzie do powtórki z ubiegłej edycji i Buldogi dostaną szansę od rywala aby wywalczyć trofeum w sportowej walce na boisku.

 

11' ARKA wygrywa 3:0 po drop - goalu Banaszka

15' już 6:0 tym razem Banaszek zdobył 3 pkt z karnego

20' Przyłożenie Mariusza Motyla 11 : 0 dla obrońców Pucharu, Banaszkowi nie udaje się podwyższyć

23' 11 : 3 Buchajło trafił z karnego

33' 14 : 3 udany karny w wykonaniu Dawida Banaszka

54' Czerwona kartka dla Pawła Nowaka

77' 17 : 3 znów punkty zdobył Banaszek

Pokonując Lechię na własnym boisku, Arka awansowała do finału PUCHARU POLSKI, gdzie zmierzy się z Budowlanymi Łódź.

ARKA: Ruszkiewicz, Wojaczek, Rafał Kwiatkowski - Skindel (41 Andrzejczuk), Nowak - Głuszek (57 Madejewski), Kałduński (78 Zdunek), Dąbrowski - Szostek (77 Zembroń) - Banaszek 12 punktów - Motyl 5, Kvernadze, Garkawyj, Gajewski (72 Plichta) - Tsiklauri 

Info

Tagi

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Dodał

Arka Gd...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...