RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

Po przerwie nie do zatrzymania

31.10.2010

Kolejne 5 punktów do ligowej tabeli mogą dopisać sobie rugbiści z Gdyni. Ten wynik sprawia, że po tej kolejce mamy tylko 1 pkt straty do lidera - Budowlanych Łódź, którzy nie tak dawno zostali zdeklasowani na naszym stadionie... Wychodzi na to, że trzeba będzie jeszcze raz zatopić Łódź - tym razem na wyjeździe.

Derbowy pojedynek w Sopocie rozpoczął się tak jak oczekiwano. Już pierwsza akcja buldogów przyniosła punkty Mateusza Plichty i podwyższenie Dawida Banaszka - 7:0. Taki wynik utrzymywał się aż do końcówki I połowy meczu. W tym okresie nieoczekiwaną przewagę zdobyło Ogniwo. Arkowcy musieli się bronić na swojej połowie, ratując się kilka razy, daleko wykopując piłkę z własnego pola punktowego. Postawa Ogniwa została nagrodzona dopiero w 39 minucie, kiedy to Robert Olszewski pomknął skrzydłem i zdobył kontaktowe punkty. Szansy na doprowadzenie do remisu nie wykorzystał dobry znajomy buldogów - Krzysztof Korbolewski pudłując podwyższenie.

To podrażniło ambicję arkowców. Jeszcze przed przerwą na bezpieczną przewagę 10:5 wyprowadził niezawodny Banaszek trafiając karnego z połowy boiska, pod wiatr!

Po przerwie to był już zupełnie inny mecz. W tej części gry buldogi zdobyły aż 5 przyłożeń. Rozpoczął Bartosz Madajewski finalizując długą akcję w obrębie linii pola punktowego Ogniwa. Trzecie przyłożenie dla Arki to zasługa Gruzinów. Najpierw Sergo Kvernadze zdobył kilkadziesiąt metrów środkiem boiska koncentrując na sobie obronę rywali, następnie piłka trafiła na skrzydło gdzie akcję wykończył Beka Tsiklauri.

W tym okresie gry arkowcy mieli ogromną przewagę. Kilka razy byli na polu punktowym Ogniwa, ale nie udawało się zdobyć przyłożenia w taki sposób, aby sędzia zaliczył punkty.

Wtedy do akcji przystąpił osiemnastoletni Mateusz Dąbrowski notując 2 przyłożenia z rzędu. Najpierw zagwarantował bonus gdynianom akją po skrzydle, a po chwili jako pierwszy dopadł do, kopniętej w pole punktowe, piłki.

Gospodarze odgryźli się jeszcze punktami Marka Cichockiego. Tym razem udanie podwyższał Korbolewski.
Na koniec meczu swoje przyłożenie zdobył jeszcze Banaszek.

Gdyby nie pierwsza połowa można by napisać, że to był kolejny wspaniały mecz buldogów. Niech to będzie nauka na przyszłość, że do każdego rywala trzeba podchodzić z szacunkiem, koncentrując się tak jak by to był najważniejszy mecz w sezonie.