RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

Wygraliśmy w Sochaczewie

04.04.2011

Po zaciętym meczu w Sochaczewie Arka wygrywa z Orkanem 7:16 (7:0). Zwycięstwo cieszy tym bardziej, że gospodarze wysoko zawiesili poprzeczkę przed naszymi rugbistami.

Pomimo, że nasz zespół przeważał przez większość pierwszej połowy spotkania, to gospodarze po kontrze wyszli na prowadzenie. W akcjach żółto-niebieskich brakowało skuteczności i dokładności w wykończeniu akcji. W 36. minucie z powodu kontuzji kolana z boiska musiał zejść Rafał Kwiatkowski. Zastąpił go Sebastian Głuszek.

Po przerwie arkowcy wyszli zmobilizowani i zdeterminowani. Pozwoliło to na szybkie odwrócenie wyniku spotkania, jednak dobrze broniący gospodarze szybko się przebudzili i nie pozwolili już naszym zawodnikom na zbyt wiele w swoim polu punktowym.

Na szczególne oklaski zasługuje zdobywca wszystkich punktów Beka Tsiklauri, który skutecznie wykonał wszystkie rzuty karne i podwyższenie, a także popisał się przyłożeniem.
Pomimo zwycięstwa Buldogom nie udało się utrzymać pozycji wicelidera Ekstraligi. Dzięki zwycięstwu nad Ogniwem i punktowi bonusowemu, Budowlani Łódź wyprzedzili nas w tabeli.

Trener Maciej Stachura powiedział po meczu: - Wiedzieliśmy, że to będzie ciężki mecz. Orkan postawił nam bardzo trudne warunki, ale nasza przewaga w meczu nie podlega wątpliwości. Myślę, że posiadanie piłki mogło być 80 do 20 proc. ma naszą korzyść. Ta niska wygrana wynika bardziej z naszych błędów niż z dobrej gry zespołu z Sochaczewa. Mieliśmy dużo okazji do zdobycia punktów, ale nasze złe wybory na boisku i dobra obrona graczy Orkana nie pozwoliły na zakończenie akcji. Zwycięstwo wymęczone, ale zasłużone. Gdybyś wykorzystali jeszcze kilka sytuacji mogliśmy zdobyć przynajmniej 2-3 przyłożenia więcej. 

 

Orkan Sochaczew - Arka Gdynia 7:16 (70)
Punty dla Arki: Tsiklauri 16
Punkty dla Orkana: Boukhaloua 5, Tomasz Gasik 2
 

MKS Orkan Sochaczew: Gołąb, Dobrowolski, Zatorski, Kościelewski, Brażuk, Miśkiewicz, Kowalewski, Dudkowski, Pietrzyk, Boukaloua, Kępa, Pietrzyk, Łukasiewicz, Stencel, Gasik oraz Stachniuk, Wydrzyński, Jamroz, Wiktorowski, Wróbel, Pawelec, Pisarek

RC Arka Gdynia: Ruszkiewicz (40' Bartkowiak), Wojaczek, Wilczuk, Zdunek (40' Kałduński), Andrzejczuk, Kwiatkowski (36' Głuszek), Łomakin, Dąbrowski P., Szostek (75' Kriczun), Tsiklauri, Malochwy, Podolski, Chromiński, Garkawy, Kvernadze oraz Bojke, Zaradzki, Dąbrowski M.

 

 

Wyniki pozostałych dzisiejszych meczów:
Juvenia Kraków - Lechia Gdańsk 7:37 (0:12)
Posnania Poznań - Budowlani SA Łódź 16:26 (3:14)
Ogniwo Sopot - Budowlani Lublin 10:27 (10:15) 

Info

Tagi

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Dodał

Arka Gd...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...