RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

Rafał Wojcieszak zawodnikiem RC Arka Gdynia!

12.02.2010

To bez wątpienia transferowy hit w naszej ekstralidze. Jeden z najlepszych polskich rugbistów Rafał Wojcieszak przeszedł z Lechii Gdańsk do Arki Gdynia.

O możliwości przejścia z Lechii do Arki popularnego „Michigena” mówiło się od kilku tygodni. Sprawa wydawała się już nawet przesądzona na korzyść Lechii, ale w czwartek Wojcieszak zdecydował się jednak na podpisanie kontraktu z Rugby Club Arka Gdynia.
 

Po 17 latach gry w jednym klubie postanowiłem zmienić trochę klimat – mówi stronie www.arkarugby.pl Wojcieszak. Rugbista wylicza też inne argumenty, dla których przeniósł sie do Gdyni: - Baza treningowa w Gdyni jest teraz najlepsza w Polsce, ja od pięciu lat mieszkam w Gdyni, na stadion mam 10 minut drogi a i oferowane wynagrodzenie w tym wypadku nie było bez znaczenia – dodaje rugbista.

Rafał Wojcieszak jest jednym z najlepszych polskich rugbistów, w składzie chcieliby mieć go niemal wszyscy trenerzy polskich drużyn. On sam podkreśla, że mimo długiego stażu gry w rugby stęsknił się już za złotym medalem mistrzostw Polski. – Z Lechią zdobyłem go ostatni raz 2002 roku, a teraz z Arką nadarza się szansa na ponowne przeżycie takiej radości – mówi „Michigen”.


 

31-letni Wojcieszak grał w Lechii w III linii młyna, zazwyczaj na pozycji „8” czyli wiązacza młyna. – Na tej pozycji czułem się najlepiej, ale w Arce zagram tam gdzie będzie mnie widział trener Maciej Stachura. 14 lutego podczas otwracia nowego stadionu rugby w Gdyni Wojcieszak zagra w barwach reprezentacji Polski, ale jak mówi, później chce poświęcić się już tylko grze w Arce Gdynia.

Sportowy dorobek Wojcieszaka (189 cm, 110 kg) jest bogaty. Z gdańską Lechią zdobył 7 razy mistrzostwo Polski, 5 razy Puchar Polski, 14 razy zagrał w reprezentacji Polski, był najlepszym polskim rugbistą sezonu 2003/04.

Info

Tagi

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Dodał

Arka Gd...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...