RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

W poniedziałek Arka gra w Poznaniu

17.04.2010

Polski Związek Rugby zdecydował, że ze względu na sobotnie i niedzielne uroczystości pogrzebowe Pary Prezydenckiej weekendowa 10. kolejka ekstraligi rugby odbędzie się wyjątkowo w poniedziałek.

To wypadek bez precedensu, aby cała kolejka ligowa rozgrywana była właśnie tego dnia tygodnia, ale sytuacja w kraju jest bezprecedensowa...

W Polsce rugbiści cały czas trenują po pracy lub szkole a grają w weekendy. Kluby ciągle funkcjonują na zasadach amatorskich lub najwyżej pół zawodowych. Niektóre z nich płacą zawodnikom za grę, ale nie są to kwoty umożliwiające np. utrzymanie rodziny.

Dla klubu, który musi zagrać w dzień powszedni jest to duży problem logistyczny, zwłaszcza dla drużyny wyjeżdżającej kilkaset kilometrów na mecz. To wymaga od zawodników wzięcia urlopu bezpłatnego z pracy lub zwolnienia z zajęć w szkole lub uczelni. W Gdyni udała się ta „operacja” bezboleśnie i z tego powodu trener Maciej Stachura jest zadowolony.

- Tylko Piotr Kaszubowski zgłaszał, że może mieć problemy z wyjazdem do Poznania, reszta rugbistów będzie
do dyspozycji. – Jedziemy do Poznania w optymalnym składzie dzięki determinacji zawodników – mówi serwisowi arkarugby.pl Stachura. Bardzo chcemy grać, bo dawno już tego nie robiliśmy. Cel w Poznaniu? – To jasne, jedziemy po zwycięstwo, ale przede wszystkim zależy mi abyśmy pokazali dobre rugby, chcemy by ten mecz był lepszy od ostatniego – dodaje trener RC Arka Gdynia Maciej Stachura.

Początek spotkania w Poznaniu o godz. 17.

Pozostałe mecze 10. kolejki:
Bemowo AZS Warszawa – Budowlani Łódź
Juvenia Kraków – Lechia Gdańsk
Ogniwo Sopot – Orkan Sochaczew 

Info

Tagi

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Dodał

Arka Gd...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...