RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

Mecz Arka – Lechia znów przełożony

21.04.2010

Derby Trójmiasta w rugby, które miały być rozegrane w najbliższą sobotę znowu nie odbędą się w planowanym terminie. Taką decyzję podjął Polski Związek Rugby.

W skutek powołania na mecz reprezentacji Polski z Belgią w Brukseli bardzo wielu zawodników czołowych klubów trójmiejskich (Lechii i Arki), postanowiono odwołać przewidziane w tym terminie zawody w Gdyni. Nowy termin tego meczu wyznaczony zostanie po posiedzeniu Zarządu w dniu 30 kwietnia br.

- Mam nadzieję, że dla całego polskiego środowiska rugby to reprezentacja jest priorytetem – mówi serwisowi arkurugby.pl sekretarz generalny PZR Grzegorz Borkowski. - Szczególnie w sytuacji, w jakiej się znalazła, bo mecz z Belgią to „być albo nie być” naszej drużyny a możliwe, że w ogóle polskiego rugby. Dlatego postanowiliśmy przełożyć mecz pucharowy mecz Arki z Lechią na inny termin, który nie będzie kolidował z terminem reprezentacji – dodaje Borkowski.

Decyzje zostanie podjęta na posiedzeniu zarządu PZR, ale zarówno Arka jak i Lechia zostaną poproszone o opinię w sprawie dogodnego dla obu klubów terminu.

Związek, jak zapewnia sekretarz Borkowski, będzie szukał nowej formuły rozgrywek pucharowych, która będzie dogodna zarówno dla klubów jak i reprezentacji Polski.

Wszystko wskazuje na to, że do pierwszego (ligowego) meczu Arki z Lechią dojdzie 9 maja w Gdańsku. Spotkanie ma być rozegrane na stadionie piłkarskim przy ul. Traugutta. 

Info

Tagi

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Dodał

Arka Gd...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...