RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

Sergo Kvernadze najskuteczniejszym graczem polskiej siódemki!

18.05.2010

Reprezentacja Polski w rugby 7-osobowym zajęła 3. miejsce w zakończonym w niedzielę turnieju Hodura Sopot Sevens. Najwięcej, bo 32 punkty, zdobył dla biało-czerwonych...Gruzin grający w barwach RC Arka Gdynia Sergo Kvernadze.

24-letni Sergo od kilku lat mieszka i gra w Polsce stąd możliwość jego gry w barwach kraju, w którym żyje. Gruzin, środkowy ataku, w styczniu tego roku zasilił Arkę przenosząc się do Gdyni z warszawskiego AZS AWF. W sopockich eliminacjach do mistrzostw Europy „7” polska siódemka zajęła dobre 3. miejsce, co daje jej duże szanse na awans do lipcowych finałów mistrzostw Europy w Moskwie. Warunkiem jest jednak to, by nasi rugbiści w najbliższą sobotę i niedzielę w Bukareszcie także zakwalifikowali się przynajmniej do półfinału rozgrywek.
W Sopocie wystąpił również drugi z „Buldogów” czyli Mariusz Motyl, ale nie będąc w pełni zdrowy w sobotę odpoczywał a w niedzielę nie grał na 100 procent swoich możliwości.

Klasyfikacja turnieju w Sopocie: 1. Hiszpania, 2. Włochy, 3. Polska, 4. Ukraina (w barwach tej reprezentacji grał m.in. Siergiej Garkawyj, były zawodnik RC Arka Gdynia), 5. Litwa, 6. Czechy, 7. Belgia, 8. Łotwa, 9. Norwegia, 10. Węgry. 

Info

Tagi

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Dodał

Arka Gd...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...