RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

Arka przegrała w Sochaczewie

30.05.2010

W dalekim, od optymalnego, składzie zagrali rugbiści gdyńskiej Arki w Sochaczewie i przegrali z walczącym o pierwszą czwórkę Orkanem 15:34 (8:21).

Do Sochaczewa trener Maciej Stachura nie zabrał wielu zawodników z tzw. pierwszego składu RC Arka Gdynia. Z powodu kar nałożonych przez Komisje Gier i Dyscypliny PZR nie mogli grać Rafał Wojcieszak (czerwona kartka w derbach z Lechią, absencja jednego meczu) i Sergo Kvernadze (żółta kartka w tym spotkania, absencja jednego meczu). Kontuzje, drobniejsze urazy i obowiązki rodzinne zatrzymały w domu m.in. Wojciecha Ruszkiewicza, Marcina Wilczuka, Pawła Nowaka, Łukasza Szostka, Dawida Banaszka, Sebastiana Głuszka, Bekę Tsiklauri czy Kazimierza Raszpundę. Części z tych rugbistów trener dał odpocząć przed bardzo ciężkimi pojedynkami z Lechią Gdańsk (2 czerwca, półfinał Pucharu Polski) i Budowlanymi Łódź (6 czerwca, liga).

Zagraliśmy takim składem, jaki mogłem wystawić – mówi serwisowi arkarugby.pl trener Stachura. – Cieszę się, że z Orkanem zagrało wielu młodych chłopaków. Takie mecze to dla nich bezcenne doświadczenie, które zaprocentuje w przyszłości – dodaje szkoleniowiec „Buldogów”.

Zdaniem Macieja Stachury piętnastka Orkana wygrała zasłużenie, prezentując dobrą, szeroką grę ręką. Rywale Arki byli w sobotę groźni zwłaszcza w kontrataku. Gdynianie, jak na skład, w którym zagrali w Sochaczewie zaprezentowali się bardzo ambitnie i wszystkim należy się uznanie za walkę od początku do końca meczu.
Orkan Sochaczew – Arka Gdynia 34:15 (21:8). Punkty dla Arki: Marcin Macoń 7, Paweł Dąbrowski 5, Stanisław Kriczun 3.

Arka: Bartkowiak, Kwiatkowski, Wojaczek - Dąbrowski, Skindel - Mikołajczyk, Kałduński, Moroz – Zembroń – Kriczun - Plichta, Chromiński, Malochwy, Motyl – Macoń oraz Zdunek, Andrzejczuk, Jędraszewski, Chubinidze, Szczepiński, Idzi.
 

Info

Tagi

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Dodał

Arka Gd...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...