RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

Kto podniesie ręce w geście triumfu?

11.06.2010

Czwartkowy trening pokazał, że drużyna jest zgrana z nowymi zawodnikami. Nie jest to ideał, jaki widziałby sztab szkoleniowy ale elementy gry takie jak aut i młyn zaczęły dobrze funkcjonować.


Na trening przyjechała delegacja sześciu Francuzów z klubu CA Brive, z którym Lechia ma podpisaną umowę. Przyglądali się jak trenuje Lechia, w której składzie jest dwóch wychowanków francuskiego klubu. Obecność wice prezydenta Brive dobrze wpłynęła na drużynę w szczególności na Cros’a i Colette, którzy mogą odegrać bardzo ważną rolę w derbach z Arką. Wśród znakomitych gości było dwóch zawodników trzeciej linii młyna, którzy wraz z Kacałą zdobyli Puchar Heinekena!

Rugbiści trenowali na dużej płynie boiska przy ul. Traugutta 29. Trening rozpoczął się formalnie o 18.00 jednak już od 17.00 większość lechistów była na płycie.

Grzegorz Kacała – piątkowy trening będzie głównie po to aby wyjściowa piętnastka oddychała tym miejscem. Przećwiczymy wszystkie fragmenty gry – bez wiązania młynów. Mecz jest już w głowach moich podopiecznych a to jest najważniejsze. Nie wprowadzam nerwów ani nie dmuchamy bańki. Bardzo dużo zależy od indywidualnego nastawienia zawodników. Dużą rolę odegra tu kapitan Sławek Kaszuba i jego autorytet. Na zachodzie to normalne, i przede wszystkim pożądane przez zawodników, żeby jeden człowiek, lider zespołu poukładał ich myśli. Wspominałem już wcześniej, że nastawienie psychiczne jest kluczem do sukcesów w meczach, kiedy poziom sportowy jest wyrównany. Mamy swoje atuty, które chcemy wykorzystać. Lechia odeszła od wiązania mauli i wpychania przeciwnika na pole punktowe. Obrona zrobiła się bardziej szczelna i kluby nauczyły się też bronić tego co było niegdyś nazywane „bronią Lechii”. Mamy dobry atak i tu dopatrywałbym się egzekutorów. Młyn ustanie, wygra w przegrupowaniach - tego jestem pewien. Istotna jest komunikacja i dobra gra na pozycjach 9-10.

Marek Płonka – stajemy przed meczem, który od początku mieliśmy w głowach. Już w Brive mówiliśmy o dacie 12. czerwca, ponieważ ten termin jest dla nas najważniejszy. Wiemy jak gra Arka i pod to ułożyliśmy taktykę. W tydzień nie zmieni się stylu gry, dlatego po szczegółowej analizie mamy świadomość na co się przygotować. Uważam, że w świetnej formie jest Jurkowski, który jest motorem napędowym formacji ataku. „Jurek” ożył, na treningu świetnie kopał. Sportowa złość i chęć rehabilitacji działa na niego dobrze, oby i w takiej dyspozycji był na sobotnim meczu. Bardzo czekamy na doping naszych wspaniałych Kibiców.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po dzisiejszym treningu zespół wyjeżdża do hotelu za Gdańskiem, aby tam w spokoju spędzić ostatnie godziny przed meczem. To kluczowy moment dla całego cyklu przygotowań. Prosto z tego miejsca gdańskie Lwy przyjadą na rozgrzewkę 30 minut przed gwizdkiem sędziego Zeszutka. To co będzie działo się w hotelu zostanie tylko gronie historycznej pierwszej piętnastki, kilku rezerwowych i sztabu szkoleniowego.

(Arka trenuje pod Grudziądzem i od środy przygotowuje się do derbowego meczu z Lechią).

Czeka nas wielki mecz, mecz tytanów, którzy znani są z tego, że walczą do końca. Która drużyna wytrzyma presje? Kto wygra? Kto wzniesie ręce do góry w geście triumfu? Odpowiedzi na te wszystkie pytania możemy zacząć doszukiwać się od godziny 13.00 w sobotę na T29.


Nagrody: Skuter ufundowany przez firmę All Nutrition Sport Promotion, 2 x weekend SPA dla dwóch osób w hotelu Orle w Sobieszowie, 2 x notebooki, gadżety klubowe, odżywki.
Patronat: Miasto Gdańsk, Prezydent Paweł Adamowicz
Sponsor główny: Sour Neptun Gdańsk
Sponsor meczu: Firma Czachorowski
Sponsor nagrody głównej: All Nutrition Propotion

 

Łukasz Jurczak „Szpila”


 

Info

Tagi

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Dodał

Lechia ...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...