RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

Rugby na Plaży - projekt Miasta Gdańsk oraz Lechii

10.08.2010

Miasto Gdańsk wraz z Lechią byli organizatorami turnieju dla dzieci i młodzieży, który odbył się na plaży Gdańsk Brzeźno. Piaszczysta plaża jest doskonałym miejscem do rozgrywania różnego rodzaju gier i zabaw, a w szczególności rugby.

Przy molo w Gdańsku Brzeźnie doszło do rywalizacji 15 zespołów w turnieju plażowym rugby zorganizowanym przez Miasto Gdańsk oraz Lechię. Rywalizowano w dwóch kategoriach wiekowych 

- roczniki '99, '98, '97 - 7 zespołów. Klasyfikacja: I Ogniwo Sopot, II Lechia Gdańsk, III Sokoły Sopot 
- roczniki '92, '93, '94 - 8 zespołów. Klasyfikacja: I Morena

Gdańska plaża nie po raz pierwszy gościła młodych, zapalonych rugbistów, którzy starają się pokazać z jak najlepszej strony. I tym razem emocji nie zabrakło. Drużyna Ogniwa stoczyła zaciętą walkę z Lechią i pozostałymi ekipami. Wyszła z tego zwycięsko, dlatego złoto powędrowało do Sopotu. Lechia zawiesiła na swoich szyjach srebra, jednak z tego koloru również wszyscy byli zadowoleni.

Janusz Urbanowicz: Musimy robić jak najwięcej takich turniejów. Jest to przede wszystkim doskonała zabawa dla tych dzieciaków. Mogą przyjść z rodzicami i pochwalić się swoimi umiejętnościami. Chciałbym tego lata zorganizować jeszcze jeden, może dwa takie spotkania. Dziękuję wszystkim drużynom za sportową rywalizację.  

Po raz kolejny w turnieju dla dzieci i młodzieży uczestniczyły firmy MARIO oraz ANTYKOR, które na co dzień wspierają młodzież Lechii oraz Ladies. Pomoc tych firm jest nieoceniona, za co chcielibyśmy oficjalnie podziękować. To właśnie oni wspierają młodzież, która ma niedługo stanowić filar pierwszego zespołu. 

Organizatorzy turnieju: Miasto Gdańsk, Lechia Gdańsk 

Info

Tagi

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Dodał

Lechia ...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...