RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

Lechia zaczyna sezon 2010/2011. Nowe porządki w sekcji

21.08.2010

W najbliższą sobotę rozpoczyna się runda jesienna sezonu 2010/1011, a wraz z nią w Lechii zaczną obowiązywać nowe porządki. Ubiegły sezon biało-zieloni zakończyli sukcesem, jak będzie tym razem?

Wracamy do naszych Kibiców po krótkiej przerwie, która wywołała ciszę na łamach serwisu lechiarugby.pl...

Trochę konkretów na początek
Oficjalnie informujemy, że skład zespołu Lechii Gdańsk pozostał bez mian. Dementujemy plotki jakoby Piotr Jurkowski miał przejść do Łodzi czy Lublina. Sztab szkoleniowy dalej widzi Juriego Bukhało na strategicznej pozycji numer „10”.

Grzegorz Janiec został dzisiaj wykupiony definitywnie z Ogniwa Sopot i już formalnie jest związany z Lechią, to samo tyczy się Rafała Wojcieszaka, którego status nie był do końca wiadomy po informacji Arki, jakoby miał pozostać bez klubu… Te zaskakujące plotki rozwiał dzisiaj prezes Bogdan Jancen w rozmowie telefonicznej z naszą redakcją, powiedział – po szczegółowym przeanalizowaniu kontaktu, i powołując się na przepisy PZR nie ma wątpliwości, że jeśli tylko Rafał wyrazi chęć może grać w Lechii. Trenerzy widzą go w składzie, dlatego witamy go na nowo w macierzystym klubie.

Do Lechii dołączył również Jan Kulig, który pomoże zajmować się sprawami organizacyjnymi (mecze, protokoły, pisma, etc.). Zmieniono również kierownika oraz masażystę. Zarząd planuje stworzyć ciało doradcze składające się z działaczy, które będzie doradzało władzom klubu w podejmowaniu różnych decyzji a także pomoże w organizacji życia sekcji.

Na spotkaniu prezesów ustalono kilka konkretów, które pomogą lidze zachować płynność gry. W dalszym ciągu nowy paragraf 22 budzi emocje, ale jest jeszcze szansa na jego zmodyfikowanie.


 

Info

Tagi

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Dodał

Lechia ...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...