RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

Gdańskie Lwy zapraszają rywala. Sławomir Kaszuba bierze ślub!

21.08.2010

Gdańskie Lwy zapraszają w sobotę o godzinie 13.00 na swoje terytorium Ogniwo Sopot aby skonfrontować siły dwóch drużyn, które w nowym sezonie mierzą równie wysoko? Czwartkowy trening rozpoczął prezes sekcji, który przekazał kilka kluczowych informacji.

Sezon wakacyjny wprowadził trochę chaosu w organizacje sekcji. Na szczęście nie można tego powiedzieć o treningach pierwszej drużyny, które odbywały się regularnie. Niestety sztab szkoleniowy nie zawsze mógł cieszyć się dobrą frekwencją, ale udało się realizować założenia treningowe.

Od jakiegoś czasu sytuacja zaczęła się poprawiać z dnia na dzień, czego efektem była rozmowa zarządu klubu z zawodnikami. Prezes podkreślał, że Lechia to rodzina i wszyscy mają prawo głosu, ale musimy się również wzajemnie wspierać. Póki co rugby nie jest zawodowym sportem, dlatego każdy musi wkładać w to wiele serca. Może za kilka lat będziemy czuli się dumni, kiedy zobaczymy, że stowarzyszenia działają jak dobre przedsiębiorstwa, a na mecze rugby przychodzi po 10 tysięcy osób. Hasło na ten sezon to ”braterstwo i szacunek – zespół to nasza siła”, nie różni się zasadniczo od pozostałych, ponieważ odwołuje się do najbardziej cenionych wartości w rugby! Bogdan Jancen zaznaczył, że drużyna ma skupić się na treningach, meczach a działacze są po to, żeby zapewnić jej dobre warunki do trenowania oraz finansowanie.

Umowa z miastem Gdańsk jest jeszcze w procedurach formalnych, jednak prezes Jancen podkreślił, że zna już liczby i klub ma zapewnione finansowanie na całą rundę jesienną. Do tego dochodzą jeszcze umowy z pozostałymi sponsorami, które nie powinny być mniejsze niż w ubiegłym roku. Na koniec poinformował, że Grzegorz Janiec („Jajo”) jest już formalnie zawodnikiem Lechii, oraz przywitał Rafała Wojcieszaka („Michigan”). Drużyna oklaskami zdopingowała kolegów i w dobrym nastroju przystąpiła do treningu.

Podczas rozgrzewki Grzegorz Kacała zaznaczył lechistom, że w sobotę czeka ich ciężki mecz i poprosił o skupienie, i nakręcanie się na najbliższe spotkanie. Podobno zespół Ogniwa poczynił wzmocnienia i będzie starał się walczyć o najwyższe cele. Ile prawdy w tym zdaniu przekonamy się już niebawem, kiedy naprzeciwko siebie staną obie piętnastki.

Informacyjnie
Sztab szkoleniowy w czasie wakacji zdał raport z sezonu 2009/2010. Zarząd zatwierdził ten sam skład na kolejny rok.

pierwszy trener: Grzegorz Kacała
drugi trener: Marek Płonka
trener od przygotowania fizycznego: dr Marek Fostiak

Nowa funkcjonalość
Na stronach trójmiasto.pl w komentarzach pod artykułami o rugby można bardzo wiele wyczytać… Jeśli macie jakieś pytania dotyczące sytuacji w klubie, transferów, spraw zawodników, meczów, pytań do rugbistów oraz działaczy to piszcie oficjalnie, a postaram się na nie odpowiedzieć na łamach serwisu. Liczę, że taka funkcjonalność pomoże zaangażować się Kibicom Lechii w życie sekcji i rozwieje wiele wątpliwości.

Post: w koncu
Treść: lepiej pozno niz wcale. Czekamy na newsy, poki co jestem troche zaskoczony, kulig w lechii? Michigen ok, ale czy lechia za niego placila?
Autor: Dominik

Odp. Jan Kulig jest od tego sezonu w Lechii, ponieważ brakuje osoby odpowiedzialnej za sprawy zawodników (formalne), licencje, protokoły, mecze, organizacja. Liczymy na to, że sprawdzi się w tej roli w nowym klubie.

Odp. Klub nic nie zapłacił Arce na pozyskanie Mkichigena, ponieważ ten nie był z nimi związany kontraktem (wygasł). Wojcieszak sam zgłosił akces gry w Lechii, i drużyna oraz zarząd na to przystali.

21.08.2010 o godzinie 17.00 w Straszynie przed ołtarzem stanie kapitan Lechii Gdańsk, Sławomir Kaszuba. W imieniu drużyny oraz własnym życzę wiele radości z rodziny i sportowych sukcesów.

„Drodzy Państwo Młodzi! Niechaj los Wam sprzyja, niosąc powodzenie. Idźcie przez życie z dobrocią w sercu, otoczeni ludźmi, których kochacie. Obdarzajcie się nawzajem nadzieją, miłością i radością.”

Info

Tagi

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Dodał

Lechia ...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...