RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

Przygotowania do meczu w Poznaniu

31.08.2010

Pierwsze mecz w nowym sezonie został wygrany przez biało-zielonych jednak spotkanie pokazało, że do optymalnej formy jeszcze daleko. Należy podkreślić jednak, że zespół jest w lepszej kondycji niż w momencie kiedy zaczynał z nim pracę Grzegorz Kacała jako pierwszy trener.

Postawa Lechii w meczu otwarcia może cieszyć jej Kibiców. Pierwsze miejsce w tabeli zobowiązuje do dalszej walki i jeśli do zespołu uśmiechnie się szczęście ubiegłego sezonu to gdańszczanie mogą utrzymać pozycję lidera przez całą rundę jesienną. Żeby do tego doszło trzeba wykonać sporo pracy, ponieważ jeszcze w tym roku kalendarzowym czekają Lechię ciężkie mecze z finałową czwórką ubiegłego sezonu.

Trener Grzegorz Kacała podkreśla wagę każdego przeciwnika. Tak jest i tym razem, kiedy lechiści jadą do Posnania na mecz z teoretycznie słabszą drużyną. Faworytem jest bezwzględnie Lechia jednak, żeby wygrać trzeba zagrać na 100%.

Grzegorz Kacała: są w lidze dwie takie drużyny, które niezależnie od składu potrafią ofiarnie zagrać na swoim boisku. Są to Posnania Poznań oraz Juvenia Kraków. Na meczach rewanżowych raczej przegrywają wysoko, jednak u siebie są groźni dla każdego. Jedziemy do Poznania w sobotę z samego rana w optymalnym składzie. Kontuzje mają Rafał Lademann oraz Krzysztof Krzewicki dlatego tym razem nie mogę na nich liczyć na boisku. Reszta drużyny jest zdolna do gry. Będzie to na pewno ciężki mecz i to podkreślam chłopakom cały czas. Musimy szanować każdego przeciwnika, ponieważ tego wymaga kodeks rugbisty.

Lechia przeprowadzi jeszcze trzy treningi na których sztab szkoleniowy będzie wprowadzał taktykę, ale również zwracał szczególną uwagę na błędy, które popełnił zespół podczas gry z Ogniwem.

Słowa trenera Marka Płonki podczas ostatniej odprawy przedmeczowej idealnie podkreślają cele zespołu „półfinałowym meczem z Arką podnieśliście sobie poprzeczkę o klasę wyżej niż było to dotychczas. Byliście zdeterminowani, chcieliście walczyć i wygrywać. Wszystko poniżej jest teraz nie do przyjęcia. Sami podnieśliście poprzeczkę i musicie starać się ją utrzymać, żeby czuć się porządku wobec samych siebie.

 

www.lechiarugby.pl/Lukasz Jurczak

Info

Tagi

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Dodał

Lechia ...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...