RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

Powołania dla rugbistów Lechii

28.08.2010

Rugbiści zdążyli rozegrać inauguracyjną kolejkę i już mają... przerwę w ekstralidze. Reprezentacja Polski sparować będzie z kadrą francuskich policjantów. Arka w tym czasie weźmie udział w międzynarodowym turnieju w Holandii.

Tomasz Putra, którego najpierw PZR poinformował, że nie zostanie z nim przedłużony kontrakt, a w lipcu uczynił z tego trenera wygrał ponownie selekcjonera, przygotowuje drużynę narodową do jesiennych meczów w dywizji 1B Pucharu Europy Narodów. W jedynym spotkaniu, które odbędzie się w kraju w tym roku 6 listopada biało-czerwoni zmierzą się w Gdyni z Mołdawią. Ponadto czekają ich pojedynki z Czechami (9.10. w Pradze) i Niemcami (20.11. w Hannoverze).

Już dzisiaj kadrowicze zbierają się w Warszawie, aby dzień później udać się do Francji. W poniedziałek, 29 sierpnia w St. Nazaire Polacy zagrają z reprezentacją policji francuskiej, z którą przed rokiem przegrali w Sochaczewie 16:22.

Z trójmiejskich klubów tym razem powołania otrzymali tylko rugbiści Lechii Gdańsk: Marek Płonka, Grzegorz Janiec, Mariusz Wilczuk, Robert Kwiatkowski. Natomiast bezpośrednio we Francji do kadry mają dołączyć m.in. Michał Krużycki, zawodnik Lechii, grający na co dzień w Bobigny oraz... Łukasz Szostek z Arki. Gdynianin dojedzie z Holandii, gdyż tam grać będą "Buldogi".

Żółto-niebiescy mają na koncie Klubowy Puchar Europy 2005, ale nawet w tych rozgrywkach nie mierzyli się z tak silnymi zespołami, jakie spotkają w Haagsche Rugby Dagen 2010.

W piątek Arka zmierzy się w półfinale tych rozgrywek z I-ligową drużyną Garryowen FC z Irlandii. Klub został założony w Limerick w roku 1884. Jest jednym z najbardziej utytułowanych i najstarszych w prowincji Munster i całej Irlandii. W jego barwachgrało wielu znakomitych rugbistów, na czele z aktualnym reprezentantem Irlandii - Davidem Wallace, zdobywcą Wielkiego Szlema w 2009. Innymi świetnymi rugbistami Garryowen byli m.in. Keith Wood i Rob Henderson, a barw reprezentacji Irlandii broniło ogółem 54 wychowanków tego klubu.

W drugim półfinale Lille Metropole Rugby (Federal 1, czyli trzecia klasa rozgrywek we Francji) zmierzy się z trzecią drużyną Holandii - Haagsche Rugby Club. Wygrani w piątkowych meczach dwa dni później o 15.30 zagrają w finale, a pokonani o godzinie 14.00 rywalizować będą o trzecie miejsce.

Tradycyjnie podczas przerw dla reprezentacji klubowe drużyny mogły się wykazać w Pucharze Polski. I w tym roku, od września ta reguła zostanie podtrzymana, choć nie wszystkie zespoły z tej szansy skorzystały. Do rozgrywek pucharowych zgłosiło się zaledwie 9 klubów, wśród nieobecnych jest m.in. Ogniwo Sopot.

Na inaugurację, 4 lub 5 września zagrają RC Koszalin z Czarnymi Pruszcz Gdański. Zwycięzca tego meczu awansuje do ćwierćfinału, w którym u siebie ugości Lechię Gdańsk.

Na pierwszego rywala Arki, która bronić będzie tytułu, los wyznaczył Pogoń, a spotkanie odbędzie się w Siedlcach. W pozostałych parach zmierzą się Orkan Sochaczew z Budowlani Łódź oraz Czarni Bytom z Budowlani Lublin. Mecze ćwierćfinałowe mają zostać rozegrane 25 i 26 września. 

autor: Łukasz Jurczak "Szpila"

Info

Tagi

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Dodał

Lechia ...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...