RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

Klasa usportowiona o specjalizacji rugby już w Gdańsku!

23.09.2010

Od września tego roku ruszyła pierwsza w Gdańsku klasa o profilu rugby. Uczniowie są oceniani na zajęciach praktycznych za wykonywanie poszczególnych elementów gdy np. podania, wejścia w kontakt, szarża, obrona. 
 

 

Klasa usportowiona o profilu rugby powstała w Szkole numer 8 w Gdańsku, im. Obrońców Poczty Polskiej, ul. Żabi Kruk. Wychowawczynią klasy jest Magda Pietrzak, która pomogła Krzysztofowi Krzewickiemu spisać jego wizję i zamienić w program pedagogiczny, który można realizować w szkole. Na zajęciach wf-u grupę prowadzi Paweł Zienkiewicz, sympatyk rugby, nauczyciel.

W klasie jest 27 uczniów! 15 chłopców oraz 12 dziewcząt, wszyscy gotowi do tego, żeby za kilka lat bronić honoru Lechii na terenie Polski oraz Europy. Klub w planach ma mecze i turnieje na terenie Europy. Zanim do tego dojdzie, wszyscy muszą nabrać podstaw rugby na tyle, żeby dobrze czuć się w meczowym rytmie.

Krzysztof Krzewicki, trener młodzieży w Lechii Gdańsk: szkołę odwiedzam 4 razy w tygodniu, aby uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez Pawła Zienkiewicza. Cieszy, kiedy widzę grupę młodych, zaangażowanych zawodników. Udało się wprowadzić system oceniania, w którym największą rolę odegrała Magda Pietrzak z pomocą Pawła. Dzięki temu można egzekwować od uczniów umiejętność wykonywania poszczególnych elementów gry w rugby. Wróże temu dobrą przyszłość, ponieważ po ukończeniu szkoły będziemy mięli rugbistów ze świetnymi podstawami.

Na utworzenie klasy usportowionej pod kątem rugby zezwoliła dyrektor szkoły Mirosława Kowal, która również zaangażowała się w projekt i przez cały czas była jego dobrym duchem. Dzięki temu Gdańsk może pochwalić się elitarną szkołą o specjalizacji rugby.

Szkoła otrzymała od klubu koszulki dla dzieci, piłki, odbijacze. Sprzęt sportowy ufundowała firma Antykor, która towarzyszy w rozwoju fundamentu gdańskiej Lechii jakim jest młodzież w Gdańsku.
strona www.g8.gda.pl


www.lechiarugby.pl/ Łukasz Jurczak

 

Info

Tagi

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Dodał

Lechia ...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...