RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

W sobotę Lechia Gdańsk - Budowlani Lublin godz. 13.00

15.10.2010

Lechia Gdańsk trafia w sobotę na przeciwnika, który sprawia w tym sezonie same niespodzianki. Póki co, o stylu gry Budowlanych Lublin jeszcze niewiele wiadomo, ponieważ drużyna z największego polskiego miasta po wschodniej stronie Wisły wkroczyła dopiero do ekstraligi.

Po orzeczeniu Komisji wiemy, że Tomasz Rokicki oraz Łukasz Doroszkiewicz nie wystąpią przeciwko Budowlanym. Przynajmniej nie w tej rundzie, ponieważ ten pierwszy otrzymał pauzę na sześć meczów mistrzowskich, a Doroszkiewicz cztery.  

Bez ich wsparcia będzie musiała poradzić sobie drużyna prowadzona przez Grzegorza Kacałę. Niestety szkoleniowiec nie będzie mógł liczyć również na Krzysztofa Krzewickiego oraz najprawdopodobniej Grzegorza Jańca, który ma naciągnięty mięsień. Do gry wróci natomiast Krzysztof Zieliński, który trenował cały tydzień z Lwami i jest w dobrej formie. 

Bardzo możliwe, że sztab sięgnie po Janusza Urbanowicza, który zawsze może zagrać z powodzeniem w pierwszej i trzeciej linii młyna.

Grzegorz Kacała: - Myślę, że wszyscy jesteśmy ciekawi tego spotkania. Pogoda ma być deszczowa, zapewne będzie dużo przypadkowych piłek oraz błędów, których to my musimy być egzekutorem. Znam mecze Budowlanych. Grają szybko w przegrupowaniach. Musimy ich w tym fragmencie zmusisz do większego wysiłku. Cały czas stawiamy na obronę. 

Sławomir Kaszuba: - Naszym celem jest wygranie sobotniego meczu. Zdajemy sobie sprawę, że może to być ciężkie spotkanie ale po to w końcu trenujemy. Rozgrywamy się, a nasza forma jest lepsza z meczu na mecz. Będzie brakowało Tomka oraz Łukasza jednak liczę, że ich zastępcy zaprezentują się równie dobrze. 
Lechia cały czas jest na pierwszym miejscu jeśli chodzi o bilans małych punktów 243-48. W ogólnej klasyfikacji lepsi są Budowlani, którzy zdobyli jeden punkt bonusowy więcej. Na treningach zespół dalej trenował obronę, która jest kluczem do sukcesu w każdym spotkaniu.

Czekamy na kolejne chętne osoby do Klubu Kibica Rugbistów Lechii Gdańsk. Również na spotkaniu z Budowlanymi usłyszymy bęben oraz okrzyki powstałej niedawno grupy sympatyków RC Lechia. Zapraszamy do uczestniczenia w dopingu.

Lechiści, którzy zagrali w meczu reprezentacji z Czechami.

Grzegorz Janiec, Sławomir Kaszuba, Łukasz Doroszkiewicz, Michał Krużycki, Karol Hedesz, Mariusz Wilczuk, Robert Kwiatkowski

 

__________________

Lechia Gdańsk - Budowlani Lublin

sobota, godz. 13.00

ul. Grunwaldzka 244

wstęp wolny

ZAPRASZAMY!


tekst: Łukasz Jurczak "Szpila"/lechiarugby.pl 

Info

Tagi

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Dodał

Lechia ...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...