RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

Najważniejszy mecz rundy jesiennej odbędzie się w Gdyni!

22.10.2010

Kiedy powstawał ten artykuł do rozpoczęcia meczu derby Arka – Lechia pozostało 54 godzin. Jest to czas kiedy Kibice polskiego rugby rozmawiają już częściej o zbliżającym się spotkaniu na szczycie… wysnuwają przypuszczenia jak zagrają obie ekipy, robią zakłady, analizują a także spierają się - doceniają piękno sportu. Dla zawodników obu ekip jest to czas, kiedy koncentrują się, skupiają, odganiają inne myśli i problemy, ponieważ najważniejszy jest mecz! 

Mecz o punkty w lidze wysoko wygrała Lechia. Zespół prowadzony przez Grzegorza Kacałę okazał się lepszy we wszystkich fragmentach gry. Łukasz Szostek w wywiadzie dla pomorska.tv przyznał, że "biało-zieloni" zagrali bardzo dobre zawody. Powiedział także, że brak kilku zawodników w składzie Arki nie usprawiedliwia „Buldogów”, ponieważ jeśli myśli się o złocie - trzeba wygrywać wszystko. Dodał, że nawet w pełnym składzie ciężko byłoby wygrać z taką grą Lechii. Słowa Szostka zobrazowały 80 minut gry, kiedy to faktycznie Lechia trzymała w garści klucz do sukcesu (swoją drogą, słowa uznania dla "Sio", że zawodnik drużyny przeciwnej potrafi tak dobrze wypowiedzieć się o swoim rywalu – red.)

Jak będzie tym razem? Wszyscy się zastanawiają, ponieważ Arka nie będzie chciała pozwolić na kolejną porażkę. Dobra gra Lechii i wysoka pozycja w tabeli każe wskazywać właśnie tą drużynę jako faworyta sobotniego meczu. 

Grzegorz Kacała: - Zespół prezentuje się na treningach dobrze, chociaż zaczęły się już problemy z boiskiem. Szybko robi się ciemno, a niestety obiekt GOKF nie jest wyposażony w jupitery. Cieszę się jednak, że drużyna nie protestuje i ciężko haruje na zajęciach. Skupiliśmy się na trenowaniu tych elementów, które przynosiły nam zwycięstwa w ostatnim czasie. Jest kilka zmian w składzie spowodowanych kontuzjami oraz kartkami. Mieliśmy tego świadomość dlatego od poniedziałku na tych miejscach obsadziliśmy rezerwowych. Uważam, że poradzą sobie w niedzielnym meczu. Na kadrę 7 wyjechał Mateusz Zajkowski i tylko o nim mogę powiedzieć, że nie zagra na pewno. 

Szkoleniowiec przyznał, że mecz z Arką jest dla klubu istotny. Ewentualna porażka eliminuje gdańskie „Lwy” z walki o Puchar Polski. To trofeum zawsze było ważne dla Lechii, a na przestrzeni ostatnich lat podniosło swój prestiż na arenie ogólnopolskiej. Finał zostanie rozegrany po zakończeniu ekstraligi. Są propozycje aby mecz o Puchar odbył się nawet w sierpniu 2011. Jeśli w Gdyni Lechia pokona miejscową drużynę, a następnie wygra organizację finału to szlagierowe spotkanie może odbyć się na stadionie przy ul. Traugutta 29!

Sławomir Kaszuba: - W Gdyni gra nam się dobrze, chociaż nawierzchnia jest bardzo specyficzna. Inaczej stoi się w młynach ale większej różnicy nie ma. Pamiętam, że wygraliśmy ostatni mecz z Arką ale nie sugerujemy się tym. To groźny przeciwnik dlatego musimy grać na 100% swoich możliwości przez cały mecz. Jeśli odpuścimy, oni narzucą swój styl. Obiecuję naszym Kibicom, że damy z siebie wszystko. 

Lechia będzie miała wsparcie w Gdyni w postaci swoich Kibiców. Sympatycy „biało-zielonych” wybierają się pokaźną grupą, żeby zobaczyć niedzielne zmagania. Powstały ostatnio Klub Kibica prężnie działa dlatego już niebawem na boiskach, gdzie będzie grała Lechia będą wraz z nimi jej fani. Inicjatywna, która dała o sobie znać podczas finału w Łodzi dalej żyje i rozwija się.

Arka Gdynia – Lechia Gdańsk
niedziela, godz. 16.00
Narodowy Stadion Rugby


Łukasz Jurczak/lechiarugby.pl

Info

Tagi

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Dodał

Lechia ...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...