RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

Duże wyzwanie przed Lwami

28.10.2010

Rugbiści Lechii jadą w piątek do Łodzi aby dzień później rozegrać mecz o punkty w Ekstralidze. Wyzwanie wydaje się być spore, ponieważ podopiecznych Grzegorza Kacały trapią kontuzje oraz kartki.

Przystępując do meczu z Arką skład Lechii był osłabiony o kontuzjowanych oraz pauzujących z powodu kartek zawodników. Rafał Lademann (kontuzja kolana), Krzysztof Krzewicki (kontuzja kolana), Tomasz Rokicki (czerwona kartka), Łukasz Doroszkiewicz (czerwona kartka), Mariusz Wilczuk (kontuzja mięśnia dwugłowego uda). Spowodowało to szereg zmian tym bardziej, że po krótkim czasie gry boisko musiał opuścić Sławomir Kaszuba, który już wcześniej skarżył się na kłopoty zdrowotne (grypa – red.). Z drobną kontuzją zagrał Grzegorz Janiec za co podziękował mu szkoleniowiec, że w potrzebie był gotowy do walki.

Jaki skład na Łódź?
Pewne jest, że nie wystąpią ciężko kontuzjowani czyli Lademann i Krzewicki oraz kartowicze Rokicki, Doroszkiewicz, Wantoch Rekowski. Podczas spotkania z Arką prosto z drogi do szpitala pojechał Marek Doliński, który narzekał na uraz barku. Popularny „Pirania” będzie musiał oglądać mecz z trybun. Patrząc nawet na liczby to skład „biało-zielonych” został mocno nadszarpnięty.

Jak przyznaje Kacała można było się tego spodziewać, ponieważ gramy w rugby… i kontuzje są wpisane w ten sport. Skład gdańszczan zmieni swój kształt w rundzie wiosennej, ale jeszcze teraz trzeba wygrać z Budowlanymi. Możliwe, że w meczu z Łodzią zobaczymy jedno wzmocnienie Lechii. Jest nim zawodnik formacji młyna, który ma się doskonale komponować ze stylem gry Lechii. Reszta jest tajemnicą, którą prosił nie zdradzać trener Lechii.

Kondycja formacji ataku jest dalej dobra, ponieważ ciągle w gazie są Jurkowski, Piszczek, Buczek, Wilczuk (zagra z Łodzią). Jurij Bukhało gra z meczu na mecz lepiej, a jego celność wraca do tej, która jest oczekiwana przez Kibiców.

Spotkanie w Łodzi będzie zatem wielką niespodzianką. Czy piętnastka z Wolnego Miasta Gdańsk powstrzyma entuzjazm Budowlanych? Czy w Lechii wystąpi nowy zawodnik? Czy Jurij Bukhało okaże się lepszy od Stępnia? Czy Merab Gabunia zostanie powstrzymany przez tercet Wojcieszak, Kaszuba, Hedesz? Wszystko okaże się niebawem! 

źródło: lechiargby.pl

Info

Tagi

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Dodał

Lechia ...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...