RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

Zajkowski najlepszy w Mołdawii

29.10.2010

Odmłodzona reprezentacja Polski w rugby 7 zajęła drugie miejsce w międzynarodowym turnieju w Kiszyniowie. Najlepszym zawodnikiem wśród biało-czerwonych był Mateusz Zajkowski z Lechii Gdańsk. Na krajowych boiskach bez udziału kadrowiczów rozegrano czwarty turniej ekstraligi. AZS AWFiS przerwę zimową spędzi na fotelu wicelidera.

W rugby 7 rozpoczęto przygotowania do zbudowania drużyny zdolnej walczyć w kwalifikacjach do igrzysk olimpijskich 2016 roku. - Trener Folc ocenił, że odmłodzenie drużyny i oparcie jej na zawodnikach grających głównie w siódemkach nie spowoduje drastycznie obniżenia poziomu reprezentacji. Dlatego na ten proces zdecydowaliśmy się już teraz, wierząc jednocześnie, że w przyszłym roku nie zabraknie Polski w finałach mistrzostw Europy - informuje Grzegorz Borkowski, sekretarz generalny PZR.

 Pierwszy międzynarodowy sprawdzian kadry w nowym składzie należy uznać za udany. Polska wystawiła dwa zespoły w Kiszyniowie, gdzie za rywali miały dwie drużyny narodowe Mołdawii, UTM i Bluemarine Kiszyniów, Chmielnickiego z Ukrainy oraz rumuńskie Dinamo Bukareszt.

Polska I zajęła drugie, a Polska II piąte miejsce. W finale podopieczni Folca przegrali z Mołdawią I 12:19, a w ostatniej minucie nie uznano im przyłożenia. Tytuły najlepszych zawodników turnieju przyznano reprezentantowi gospodarzy - Aleksiejowi Cotrucie oraz zawodnikowi Lechii - Mateuszowi Zajkowskiemu, a za najlepszego młodzieżowca uznano Damiana Zająca (Biało-Czarni Nowy Sącz).

Przypomnijmy, że w gronie kadrowiczów Krzysztofa Folca są także inni zawodnicy z Pomorza: Mateusz Bartkowiak, Robert Karwowski, Kornel Tadejewski (AZS AWFiS Gdańsk), Krzysztof Szpak, Karol Zakaszewski (Flota Gdynia), Łukasz Prabucki (Arka Rumia).


źródło: trojmiasto.pl

Info

Tagi

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Dodał

Lechia ...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...