RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

Ostatni mecz Lechii na ekstraligowych boiskach rugby

05.11.2010

Ostatni pojedynek rugbistów Lechii odbędzie się na boisku rywala. W sobotę naprzeciw siebie staną piętnastki Ogniwa Sopot oraz Lechii Gdańsk. To smutne, ale po raz ostatni w tym roku kalendarzowym zobaczymy ekstraligowy mecz rugby.

Zespół Grzegorza Kacały doznał w ubiegłym tygodniu porażki z mistrzem Polski i choć to pierwsza przegrana o punkty w lidze w sezonie 2010/2011 wpłynęła bardzo na nastroje zawodników. Mówi się, że przegrane mecze to historia, do której się nie wraca ale nie tym razem. O rozmowę poprosiłem kapitana Sławomira Kaszubę.

Łukasz Jurczak: jak oceniasz mecz z Łodzią?

Sławomir Kaszuba: przegraliśmy z lepszym zespołem i nie ma co się nad tym zastanawiać. Należy im się szacunek za to. Mam nadzieję, wierzę w to, że na wiosnę my będziemy górą. 

Łukasz Jurczak: co było przyczyną porażki?

Sławomir Kaszuba: dość dobrze zagraliśmy w ataku ale brakowało wykończenia. Mecze z takim przeciwnikiem wygrywa się wtedy, kiedy ma się egzekutorów, ale jednocześnie stanowi monolit. Jurij nie miał skuteczności w kopach na słupy tego dnia, natomiast sam Stępień zdobył dla Budowlanych 24 punkty. Tym razem lepsi był zespół z Łodzi, nas czeka praca nad formą w zimę.

Łukasz Jurczak: co zmieni się po zimie? 

Sławomir Kaszuba: w ostatnich dwóch latach sporo się zmieniło w Lechii, przede wszystkim sposób myślenia zawodników. Pewnie dlatego, że ocieramy się o złoto ale nie możemy go zdobyć. Ostatni sezon był dla nas udany, ponieważ wkroczyliśmy pewnie do finału. Jak się domyślasz – pozostał niesmak ostatnich minut tego spotkania, które powinniśmy wygrać. Musimy przetrenować całym zespołem zimę oraz wzmocnić się na wiosnę. Mamy w zanadrzu świetnych zawodników takich jak: Michał Krużycki, Rafał Sajur, obaj Francuzi, którzy w ubiegłym sezonie grali z nami. Zakontraktowany już jest mocny zawodnik z Ukrainy. Do gry wrócą Rokicki oraz Doroszkiewicz (pierwsze mecze bez nich - red.), których bardzo nam brakuje w drużynie. Jestem dobrej myśli, ale potrzebna jest nam przerwa na regeneracje sił oraz mocny trening całego trzonu drużyny, który jest tu, na miejscu. 

Łukasz Jurczak: jutro mecz z Ogniwem? Jak kapitan zespołu mobilizuję drużynę do tego spotkania? 

Sławomir Kaszuba: wyjdziemy i zagramy tak jak najlepiej potrafimy. Nie będziemy się oszczędzać tym bardziej, że to ostatni mecz w lidze. Spodziewamy się, że Ogniwo postawi się i zagra dobre zawody ale to nie zwalnia nas z obowiązku zdobycia punktów, które są nam potrzebne. 

Dziękuję za rozmowę. Powodzenia, niech wygra lepszy.

Mecz z Ogniwem jest pierwszym spotkaniem rugbistów Lechii po pogrzebie Andrzeja Tempczyka, wieloletniego trenera Lechii oraz zawodnika polskich boisk rugby. To m.in. on pomagał tworzyć i rozwijać środowisko rugby w Polsce. Z tego miejsca kieruję prośbę do drużyny Ogniwa Sopot, wszystkich zawodników oraz Kibiców o uczczenie minutą ciszy śmierci Andrzej Tempczyka, przyjaciela rugby, przed rozpoczęciem spotkania derby Ogniwo - Lechia. Dziękuję.

 


Łukasz Jurczak "Szpila" / lechiarugby.pl

Info

Tagi

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Dodał

Lechia ...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...