RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

Srebrne Mario Ladies Lechia

18.11.2010

Mario Ladies wygrały wszystkie mecze podczas ostatniego Grand Prix Polski w rugby 7, który odbył się w sobotę w Gdyni! W meczu finałowym gdańszczanki pokonały Arkę Gdynia 12:10. Podopieczne trenera Janusza Urbanowicza wygrały turniej, ale w ogólnej klasyfikacji zajmują srebrne miejsce! To wielki sukces dla młodej drużyny Ladies.

Janusz Urbanowicz: - Mecz finałowy został rozegrany na dobrym poziomie o czym mówili nawet zebrani kibice. Dziewczyny grały w rugby, a to powinno nas jako trenerów cieszyć najbardziej. Wygraliśmy z Arką tylko dwoma oczkami ale było to zasłużone zwycięstwo. Pierwsze minuty to przewaga Arki, ale z chwili na chwilę to Lechia zdobywała teren i spychała do obrony rywala. Od turnieju plażowego w Gdańsku wygrywamy wszystkie mecze, w tym dwa Grand Prix Polski. Jako zespół robimy postępy, idziemy do przodu, a co najważniejsze - gonimy Arkę. Cieszymy się wszyscy z sukcesu tym bardziej, że smakuje on podwójnie bo zdominowaliśmy turniej w Gdyni czego nikt się nie spodziewał. Dziękuję bardzo moim zawodniczkom - jestem z Was dziewczyny dumny! Dziękuję również Kibicom za wielkie wsparcie podczas meczów, a także dziewczynom z Sochaczewa, Warszawy oraz Pruszcza za gorący i zagrzewający do walki doping. Szczere gratulacje dla Arki za zdobycie mistrzostwa Polski. To wielki sukces, który należał im się w tym roku. Myślę, że jest to dobry moment, żeby podziękować również firmie MARIO, i prezesowi Mariuszowi Grzęda za całoroczne wsparcie finansowe i podtrzymywanie nas na duchu. Nasza sekcja potrzebuje właśnie takich przyjaciół, którzy są z nami w dobrych i złych chwilach, które przecież każdemu się zdarzają.  

Trener Janusz Urbanowicz nie krył wzruszenia po zakończeniu meczu z Arką. To cudowny moment dla każdego szkoleniowca, który jest tak zżyty z drużyną, tym bardziej, że dzisiejszego sukcesu w Gdyni nikt się nie spodziewał. Przed Ladies okres zimowy, który będzie stał pod znakiem ciężkiej pracy i wielu wyrzeczeń, aby przystąpić z dobrą kondycją do meczów w roku 2011.

autor: Łukasz Jurczak "Szpila" 

Info

Tagi

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Dodał

Lechia ...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...