RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

Praca zarządu oraz wzmocnienia w Lechii

23.11.2010

 Drużyna seniorów gdańskiej Lechii przerwała treningi po ostatnim meczu z drużyną Ogniwa Sopot. Sztab szkoleniowy zdecydował, że do pierwszej połowy grudnia „biało-zieloni” odpoczywają.

Kiedy drużyna odpoczywa bardzo napięty grafik ma zarząd klubu oraz trenerzy. O rozmowę poprosiłem wiceprezesa RC Lechia - Mariusza Gniecha.

Łukasz Jurczak.: Zawodnicy dostali wolne od swoich trenerów do połowy grudnia. Co w tym czasie robi zarząd?

Mariusz Gniech.: Dla nas w zasadzie nie ma przestoju. Pracujemy cały rok, jest sporo napiętych terminów, jeden z nich przed nami. W ubiegłym tygodniu spotykaliśmy się trzy razy, a i tak wydaje mi się, że to za mało.

Łukasz Jurczak.: Czego dotyczyły spotkania?

Mariusz Gniech.: Rozmawialiśmy z trenerami seniorów oraz grup młodzieżowych. Przyjęliśmy ich sprawozdania z przeprowadzonego okresu i wysłuchaliśmy potrzeb. Młodzież potrzebuje nakładów finansowych abyśmy za kilka lat mieli pełnowartościowych zawodników w drużynie seniorów.

Łukasz Jurczak.: Można zaobserwować, że od kilku lat praca z młodzieżą w Gdańsku jest na lepszym poziomie.

Mariusz Gniech.: Cieszę się, że to widać. Kładziemy duży nacisk na budowanie klubu od podstaw, a podstawą jest praca w młodzieżą. Dzisiaj trochę cierpimy przez to, że nie mamy w składzie pierwszej drużyny wielu naszych kadetów, juniorów z lat wcześniejszych. Jest to oczywiście spowodowane wieloma czynnikami, ale dzisiaj chcemy to poprawić. Na chwilę obecną mamy ok. 150 zawodników grup młodzieżowych, którzy rywalizują ze wszystkimi drużynami z Trójmiasta. Utrzymanie tego trendu jest naszym celem.

Łukasz Jurczak.: Porozmawiajmy o seniorach… Co usłyszał zarząd od sztabu szkoleniowego praz jakie plany na okres transferowy?

Mariusz Gniech.: Sztab szkoleniowy w składzie Grzegorz Kacała, Marek Płonka, Marek Fostiak wywiązał się z planu minimum założonego na rundę jesienną. Szkoda, że odpadliśmy z rozgrywek o Puchar Polski, bo byłaby okazja przy odrobinie szczęścia, do rozegrania kolejnego meczu na Traugutta. Na spotkaniu rozmawialiśmy o wzmocnieniach drużyny, które są potrzebne bezwzględnie jeśli chcemy rywalizować o złoto Ekstraligi. Celem na ten sezon jest gra w finale mistrzostw Polski. Aby do tego doszło musimy wierzyć w drużynę, umiejętności naszych stacjonarnych zawodników ale czujemy się zobowiązani, żeby im pomóc. Trenerzy przedstawili nam listę nazwisk z Polski i z zagranicy, której oczywiście nie mogę zdradzić. Jak się domyślasz są to nazwiska rugbistów, których będzie bardzo ciężko pozyskać, ponieważ mają silną pozycję w swoich obecnych klubach, ale postaramy się przekonać ich dodatkowo doskonałą atmosferą, chęcią zdobycia złota, dobrym zapleczem treningowym, i co dla nas ważne rosnącą grupą Kibiców, która jest dla nas życzliwa. Zdaję sobie sprawę, że kwestia finansów jest istotna ale nie mogę o tym rozmawiać. Mogę zdradzić jednak na koniec, że do młyna chcemy zakontraktować 2 zawodników z ligi francuskiej, którzy byliby odpowiedzialni za inicjowanie akcji ofensywnych i zdobywanie terenu. Gdyby nasze plany się sprawdziły to będziemy mięli sporą niespodziankę dla Kibiców. Mamy świadomość, że wszyscy się zbroją dlatego nie możemy przejść obok tego bokiem. Obojętnie kto dołączy do Lechii musi zgrać się z zespołem zanim wyjdzie na boisko walczyć o punkty. Celem na najbliższy okres jest zorganizowanie Wigilii i podziękowanie zespołowi oraz naszym przyjaciołom za ciężką pracę i zaangażowanie ( - przyznał z uśmiechem Mariusz Niech - red.).

Dziękuję za rozmowę

Łukasz Jurczak "Szpila"/lechiarugby.pl

Info

Tagi

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Dodał

Lechia ...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...