RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

Prezentacja Rugby na Ergo Arenie z okazji VIII Gdańskiej Gali Sportu

10.12.2010

VIII Gdańska Gala Sportu, w tym roku odbędzie na ERGO Arenie. Dzięki temu swoją dyscyplinę będą mogli zaprezentować m.in. rugbiści gdańskiej Lechii! Trener Marek Płonka wybrał kilka osób, które zademonstrują stałe fragmenty gry oraz szarżę.

Trener Marek Płonka od tygodnia ćwiczy z drużyną na obiekcie ERGO Arena najbardziej charakterystyczne dla rugby elementy. Dzięki pomysłowi, który powstał w głowach organizatorów z miasta Gdańsk lechiści będą mogli pokazać swoje umiejętności dziesięciotysięcznej publiczności. Całość będzie nagrywana dlatego należy się spodziewać relacji w mediach.

W gronie 10 najlepszych gdańskich sportowców może się znaleźć Piotr Jurkowski oraz Sławomir Kaszuba, ponieważ obaj zostali zgłoszeni. Sportowcy mają szansę na zajęcie dobrych miejsc. Pamiętajmy jednak, że rywalizacja jest bardzo duża, ponieważ Gdańsk ma znakomitych sportowców.

Prezes Bogdan Jancen: cieszymy się, że i w tym roku Władze Miasta Gdańsk zaprosiły nas na tą Galę. To bardzo zaszczytny moment, kiedy można znaleźć się w gronie tak zacnych drużyn oraz sportowców. Miano najlepszej drużyny roku 2009 zobowiązało nas do ciężkiej pracy i zajmowania wysokich miejsc na arenie Polski. Staramy się rozwijać stale umiejętności zawodników ale również strukturę Klubu. Czujemy na szczęście wsparcie ze strony Miasta. Praca z Andrzejem Trojanowskim czy Adamem Maksimem jest dla nas czystą przyjemnością. To profesjonaliści, którzy nade wszystko stawiają dobro gdańskiego sportu. Nie wiem jak będzie w tym roku ale liczę na jakieś niespodzianki. Wszystkich gorąco zachęcam do śledzenia przebiegu Gali.

Pula nagród dla sportowców to 70 tys. złotych.
Gala odbędzie się w piątek, 10 grudnia. Jej początek przewidziano na godzinę 18. Powinna ona potrwać około dwie i pół godziny. Opłata za miejsce parkingowe wynosi 5zł.

Retransmisja telewizyjna w TVP Gdańsk odbędzie się w niedzielę, 12 grudnia, o godzinie 17 i potrwa 90 minut.

źródło: lechiarugby.pl
 

Info

Tagi

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Dodał

Lechia ...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...