RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

RC Lechia drużyną roku 2010!

14.12.2010

Rok 2010 znowu należał do rugbistów gdańskiej Lechii! Podczas VIII Gali Gdańskiego Sportu swój czas mięli ponowie laureaci ubiegłorocznego tytułu. Piotr Jurkowski zajął 6 miejsce w „10 najlepszych sportowców” wyprzedzając nawet Łukasza Surmę, piłkarza Lechii Gdańsk. Grzegorz Kacała dostał wyróżnienie w kategorii trener roku.

VIII Gala zorganizowan w ERGO Arena była szczególna. Po raz pierwszy na żywo widowisko obejrzało 5 tysięcy osób. Kilka dyscyplin miało swoje prezentacje. Pokaz rugby przygotował trener Marek Płonka.

Mistrzowie Polski Rugby 7 oraz wicemistrzowie Polski sezonu 2009/2010 – rugbiści Lechii Gdańsk zostali po raz drugi z rzędu drużyną roku.

Piotr Jurkowski znalazł się finalnie na 6 pozycji, co jest bez wątpienia bardzo dobrym wynikiem.

Piotr Jurkowski.: Jest to dla mnie zaszczytne wyróżnienie oraz motywacja do dalszej pracy. Bardzo za nie dziękuję. Ciężko pracujemy całą drużyną Lechii żeby zajmować jak najwyższe pozycje na arenie całej Polski. Marzy nam się tytuł mistrza Ekstraligi. Wierzę, że w trwającym sezonie uda nam się go zdobyć. Chciałbym, żeby chłopacy w siebie uwierzyli i pokazali to na boisku! Razem nam się uda.

Grzegorz Kacała.: Dostałem wyróżnienie, które znaczy dla mnie bardzo wiele. Wkładam serce w przygotowanie drużyny dlatego taki tytuł tym bardziej cieszy. Jesteśmy Lechią Gdańsk i głosimy to w całej Polsce. Z Gali, która odbyła się w sobotę możemy być wszyscy dumni. Z tego miejsca chciałbym oczywiście podziękować drużynie, która ciężko pracuje na sukcesy.

Prezes Bogdan Jancen.: Drużyna roku to dla nas prestiżowy tytuł. W Gdańsku jest naprawdę sporo drużyn, które przedstawiają wysoki poziom w swojej dyscyplinie. Lechia wywalczyła tytuł Mistrza Polski Rugby 7 oraz srebrny medal mistrzostw Polski. Złoto uciekło w ostatnich sekundach ale cel na ten sezon pozostał – zostać najlepszą drużyną w kraju. Dziękuję władzom miasta Gdańsk za zaproszenie nas na Galę oraz za uhonorowanie. Prezydent Paweł Adamowicz, Dyrektor Biura Prezydenta Andrzej Trojanowski oraz Pełnomocnik Prezydenta Miasta Gdańska ds. Sportu Adam Maksim są z nami w tych dobrych chwilach, ale także w tych gorszych kiedy szczególnie wsparcie miasta jest potrzebne. W imieniu swoim oraz całej drużyny dziękuję za tak zaszczytny tytuł – drużyny roku 2010.

tekst: Łukasz Jurczak „Szpila”/ lechiarugby.pl

Info

Tagi

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Dodał

Lechia ...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...