RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

Opowieść wigilijna czyli jak świętowali lechiści

17.12.2010

Wigilia rugbistów oraz rugbistek gdańskiej Lechii przebiegła w bardzo przyjaznej, rodzinnej atmosferze. Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele Władz Miasta Gdańsk, Dyrektor Biura Prezydenta ds. Sportu Andrzej Trojanowski, Kierownik Referatu Sportu Adam Maksim oraz Iwona Karwowska z Biura Prezydenta, a także Piotr Dzik Radny Miasta Gdańsk – przewodniczący Komisji Sportu. Jak zawsze na spotkaniach rugbistów obecny był Zbigniew Maksymiuk prezes głównego sponsora Lechii Sour Neptun Gdańsk. Oprócz znakomitych gości do hotelu Amber*** przybyli sponsorzy oraz przyjaciele RC Lechia Gdańsk.

Uroczystą Wigilię rozpoczął Łukasz Jurczak, który przywitał zebranych gości i w skrócie przedstawił mijający niebawem rok 2010. O szczegółach opowiedział prezes Bogdan Jancen, który zwrócił uwagę, że Lechia po raz drugi z rzędu została drużyną roku w plebiscycie organizowanym przez Urząd Miasta Gdańsk. Rok 2010 był dla Lechii bardzo dobry. Drużyna zdobyła mistrzostwo Polski rugby 7, mistrzostwo Polski w plażowym rugby oraz ten najbardziej zaszczytny medal mistrzostw Polski w srebrnym kolorze. „Biało-zieloni” zawitali również w dwóch meczach na T29. Po 15 latach przerwy "gdańskie Lwy" wróciły na historyczny stadion. W pierwszy meczu niestety podopieczni trenera Grzegorza Kacały oraz Marka Płonki przegrali z gdyńską Arką, ale kilkanaście dni później pokonali ten zespół w meczu na szczycie, ponieważ stawką było wejście do finału mistrzostw Polski.

Organizatorzy nie mogli zapomnieć o Mario Ladies Lechia, które zdobyły przecież mistrzostwo Polski w plażowym rugby oraz drugie miejsce w Grand Prix Polski Kobiet i mogą ten rok uznać za bardzo udany. Drużyna prowadzona przez trenera Janusza Urbanowicza wygrała nawet turniej w Gdyni, który był ostatni w sezonie, jednak lepszy bilans punktów kazał zająć najwyższe miejsce Arce. Wszystko jednak przed nami – jak same twierdzą, w takim składzie i z taką atmosferą można zdobyć nawet złoto już za rok.

W swojej przemowie prezes Lechii potwierdził, że już od nowego roku rugbiści będą grali na stadionie przy ul. Traugutta 29. Póki co - wybrane mecze, ponieważ będzie trwała jeszcze liga piłkarzy, jednak już od jesieni to rugbiści będą gospodarzem tego pięknego obiektu MOSIR Gdańsk. Niestety na uroczystość nie dotarł Dyrektor MOSIR Gdańsk Leszek Paszkowski, ale upoważnił Bogdana Jancena, żeby przekazał oficjalnie tą wiadomość. T29 to nie tylko główna płyta ale również boczne boiska (oświetlone, w tym sztuczna murawa), gabinety odnowy biologicznej, sale konferencyjne, hala sportowa. Sama magia tego miejsca oraz klimat są wyjątkowe i mam nadzieję, że pomogą nam zbierać sukcesy – dodał Jancen. 

Obiekty GOKF na których do tej pory stacjonowała RC Lechia dalej będą wykorzystywane przez klub. Sekcja liczy ponad 200 osób dlatego miejsca nigdy nie za wiele. Na GOKF-ie będzie trenowała i grała głównie młodzież oraz Ladies, a także w niektórych meczach drużyna seniorów. Przeznaczenie tego miejsca pozostaje właściwie takie same, z wyłączeniem meczów seniorów. Na Wigilię niestety nie mógł dotrzeć Dyrektor Jacek Sawicki, który jest gospodarzem obiektów przy ul. Grunwaldzkiej 244, a zarazem osobie, która dokłada starań, żeby rugby spopularyzowało się i trafiło do szkół.

Wypowiedział się również trener Marek Płonka, który podziękował drużynie za przepracowany rok i zachęcił do dalszej pracy, ponieważ pierwsze miejsce w tabeli zobowiązuje do walki o najwyższe trofeum jakim jest mistrzostwo Polski.

Wszyscy zgodnie przyznali, że rok 2011 będzie wymagał od zespołu sporych wyrzeczeń i konsolidacji. Nie indywidualności, a drużyna może sięgnąć po złoto. Trzeba prezentować równy poziom, żeby dość do fazy play-off, w której wszystko się może wydarzyć.

Spotkanie wigilijne pomógł zorganizować Mariusz Grzęda z firmy MARIO, który od lat jest przyjacielem RC Lechia. W ostatnich latach wspiera finansowo Ladies, które odwdzięczyły się prezesowi wspaniałym prezentem oraz uściskami. Kapitan zespołu Marlena Mroczyńska przyznała, że tak dynamiczny rozwój sekcji kobiet w Gdańsku był możliwy dzięki zaangażowaniu firmy MARIO. Taniec i rozmowy towarzyszyły wszystkim do białego rana...

 

Łukasz Jurczak "Szpila"/ lechiarugby.pl

Info

Tagi

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Dodał

Lechia ...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...