RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

Rugbiści wybierają się do Domu Małego Dziecka w Oliwie

23.12.2010

Kilka dni temu zawodnicy RC Lechia wyszli z inicjatywą aby obdarować dzieci z Domu Małego Dziecka w Gdańsku i spędzić z nimi kilka chwil przed zbliżającymi się Świętami Bożonarodzeniowymi. To szczególny okres, dlatego rugbiści postanowili odwiedzić swoich małych przyjaciół.

W Domu Małego Dziecka w Gdańsku Oliwie lechiści byli już 2 lata temu z paczkami dla najmłodszych. Gospodarze miejsca oprowadzili delegację po Domu oraz porozmawiali przy herbacie. Te chwile wszyscy wspominają bardzo dobrze, dlatego i tym razem w Święta rugbiści udadzą się do Oliwy.

Pomysłodawcą oraz organizatorem zbiórki prezentów był zawodnik RC Lechia Mirosław Klusek. Zadałem mu pytanie – dlaczego wybraliście się właśnie do Domu Małego Dziecka w Oliwie?

Mirosław Klusek.: - Idą Święta dlatego chcieliśmy i my, chociaż raz w roku sprawić tym dzieciom trochę radości. Kiedy na treningu powiedziałem, że planuję taką zbiórkę wszyscy ochoczo do niej przystąpili. Zawodnicy podarowali część swoich wypłat z klubu oraz dołożył się zarząd. Była to bardzo szybka akcja ale zebraliśmy ponad 2 tys. złotych. Za te pieniądze kupiliśmy dzieciom słodycze oraz zabawki edukacyjne. Najważniejsze było aby prezenty były kolorowe i umożliwiały dzieciom zabawę, a przez nią poprawę swoich umiejętności manualnych. Mamy świadomość, że większość dzieci jest niepełnosprawnych dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Do Domu Dziecka wybieramy się w czwartek. Jesteśmy już umówieni z dyrektorem placówki. Niestety nie mogę tego dnia wręczyć prezentów wraz z drużyną, będą jednak na pewno Mateusz Zajkowski, Piotr Piszczek, Marek Płonka (trener), Marek Płonka jr., Rafał Lademan, Grzegorz Janiec, Sebastian Dobkowski (kierownik). 


___________

Informacje o placówce

Zadania statutowe

Nasza placówka jest specjalistyczną placówką przeznaczoną dla dzieci niepełnosprawnych oraz przewlekle somatycznie chorych, głęboko skrzywdzonych przez los, porzuconych przez własnych rodziców. Jest również placówką integracyjną, w której przebywają zdrowe dzieci w przypadku wieloosobowych rodzeństw. Jest jedyną tego rodzaju placówką w Polsce prowadzoną przez samorządowe województwo pomorskie.

Placówka zapewnia dzieciom:
pomoc psychologiczną w postaci indywidualnej oraz grupowej terapii,
terapię i wsparcie pedagogiczne prowadzone przez pedagogów terapeutów w zakresie dysleksji i dysortografii,
terapię logopedyczną,
zajęcia dla dzieci w zakresie terapii ruchem, sportu i rekreacji oraz gimnastykę korekcyjną,
zajęcia plastyczne oraz zajęcia z arteterapii,
zajęcia z muzykoterapii,
rehabilitację dla dzieci niepełnosprawnych oraz wczesną interwencję i wspomaganie rozwoju małego dziecka.

Placówka zapewnia także:
nauczanie w placówkach edukacyjnych Gdańska,
zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze - rewalidacja dla dzieci głęboko niepełnosprawnych na terenie placówki,
specjalistyczne oddziaływanie na rodzinę naturalną dziecka (praca socjalna z rodziną oraz oddziaływania psychologiczno - pedagogiczno - terapeutyczne),
specjalistyczne leczenie, pielęgnację, opiekę nad dziećmi chorymi.

Placówka współpracuje ze specjalistycznymi ośrodkami w zakresie terapii dzieci krzywdzonych.
Ponadto placówka specjalizuje się w pracy z dziećmi w metodzie komunikacji alternatywnej, która dotyczy pracy z dziećmi niepełnosprawnymi intelektualnie. Pracownicy palcówki są wyszkoleni i posiadają specjalizację II stopnia w metodzie porozumiewania się - Komunikacji AAC.


________________________________

Patronem Rugbistów Lechii Gdańsk jest Miasto Gdańsk. Sponsor Główny Sour Neptun Gdańsk.

 

 

 

 

Łukasz Jurczak "Szpila"/ lechiarugby

Info

Tagi

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Dodał

Lechia ...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...