RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

Co słychać w pierwszym składzie Lechii?

05.01.2011

Treningi „biało-zielonych” już w pełni. Podopieczni trenera Grzegorza Kacały spotykają się cztery razy w tygodniu na treningach biegowych oraz na sztucznym boisku.

Do pierwszych meczów Ekstraligi zostało jeszcze sporo czasu ale już dzisiaj trzeba zabrać się za ciężką pracę. Jak przyznaje Grzegorz Kacała w okresie świątecznym lechiści mięli trochę wolnego aby spotkać się z rodzinami i w spokoju odpocząć. Obecnie zaczynają się już treningi i praca nad własną formą, bo bez tego nie ma sukcesu.

Okres zimowy jest bardzo ważny, ponieważ w tym czasie zawodnicy pracują nad swoją wytrzymałością i motoryką. Zespół ćwiczy również stałe fragmenty gry takie jak aut czy młyn. Na dużej hali sportowej można prawie wszystki przećwiczyć.

Problemem jest jedynie podłoże dlatego nie można pracować na 100%. Warunki są inne ale na szczęście dysponujemy boiskiem sztucznym, które będziemy chcieli bardzo często wykorzystywać – podkreśla Kacała.

W okresie zimowym Lechia rozegra przynajmniej 6 sparingów, które sprawdzą kondycje oraz ułożenie drużyny. Gdańszczanie wybierają się również na obóz sportowy. Na chwilę obecną trwa porównanie ofert. Możliwy jest wyjazd zagranicę, jednak na miejscu musi dojść do przynajmniej dwóch sparingów. Inaczej to nie ma sensu – wolę skoszarować drużynę w Gdańsku, trenować 3 razy dziennie i zaprosić Pruszcz, Arkę czy Ogniwo na grę kontrolną – dodaje szkoleniowiec.

Łukasz Jurczak/lechiarugby.pl

Info

Tagi

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Dodał

Lechia ...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...