RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

Wywiad z Sebastianem Beśką

20.01.2011

Rozmawiam dzisiaj z Sebastianem Beśką, który jest obiecującym, młodym zawodnikiem drużyny biało-zielonych. To właśnie jego wskazał trener Janusz Urbanowicz jako jednego z najlepszych zawodników grup młodzieżowych oraz lidera swojej drużyny.

Łukasz Jurczak.: Kiedy zacząłeś trenowanie rugby?
Sebastian Beśka: Rugby zacząłem trenować ponad rok temu. Wybrałem ten sport, ponieważ koledzy z podwórka, znajomi chwalili bardzo tą dyscyplinę. Stwierdziłem, że dlaczego nie maiłbym spróbować? Rugby zawsze mnie fascynowało lecz trenowałem piłkę nożna i nie mogłem się przełamać. Pewnego razu koledzy zaproponowali mi ponowne pójście z nimi na trening i właśnie od wtedy zaczęła się moja przygoda z rugby.

Łukasz Jurczak.: Jak oceniasz pracę, którą wykonuję trenerzy?
Sebastian Beśka: Trenerzy przykładają się do treningów, są w to bardzo zaangażowani. Dbają o nas jak tylko potrafią. Mają bardzo duże doświadczenie związane z tym sportem.

 

Łukasz Jurczak.: Gracie dużo sparingów, czy uważasz, że to dobra forma nauki?
Sebastian Beśka: Jest to dobra forma treningów, ponieważ można się dokształcić, więcej nauczyć. Uczymy się poprzez to realnego kontaktu z przeciwnikiem.

Łukasz Jurczak.: Jakie cele stawiasz przed sobą?
Sebastian Beśka: Chcę dalej się dokształcać, iść ciągle w tym kierunku. Z rugby wiąże nawet moją przyszłość, jest to jedna z najważniejszych rzeczy w moim życiu.

 

Łukasz Jurczak.: Na jakieś pozycji czujesz się najlepiej?
Sebastian Beśka: Najlepiej czuje się na pozycji centra (12) jeszcze przed trenowaniem dużo czytałem o rugby i właśnie center najbardziej mi przypasował. Moim zdaniem jest to bardzo odpowiedzialna pozycja. Chciałbym także kiedyś zagrać na rwaczu (7) ponieważ uważam ze rwacz zawsze ma dużo pracy, a to mi się najbardziej podoba.

 

Łukasz Jurczak.: Kto jest Twoim autorytetem w rugby?
Sebastian Beśka: Moim autorytetem oraz i wspaniałym rugbistą jest Rafał Kwiatkowski z gdyńskiej Arki, chociaż tego człowieka nie znam osobiście jest dla mnie kimś wielkim. Po samym zachowaniu oraz i po tym jak traktuje swoich bliskich mu kolegów z drużyny. Widzimy, że ma szacunek nie tylko do nich ale i także dla przeciwnika. Chciałbym grać tak jak on, jeszcze długa droga przede mną. Mam nadzieje ze doświadczę tego w życiu co doświadczył Rafał.

Łukasz Jurczak.: Jeśli miałbyś wskazać osobę w drużynie seniorów Lechii na której się wzorujesz to byłby nim....? Uzasadnij swój wybór.
Sebastian Beśka: Osobą na której się wzoruje z gdańskiej Lechii jest mi bardzo bliski mój trener Jasiu Urbanowicz, jest to wspaniały gracz i jeszcze lepszy trener. Ten facet pokazuje w każdym meczu że ma serce, charakter - on tak naprawdę daje z siebie wszystko! Oddał całe serce tej grze oraz i drużynie która go wspiera. Mam nadzieje, że zdobędzie jeszcze dużo przyłożeń dla Lechii i że zostanie z nami do ostatnich chwil.

Łukasz Jurczak.: Czy w zimę zaplanowane są sparingi na sztucznym boisku?
Sebastian Beśka: Początek zimy był bardzo ostry, dlatego nie było sparingów nawet na sztucznych boiskach. Występowało większe ryzyko na jakakolwiek kontuzje. Teraz pogoda jest teoretycznie lepsza, chociaż cały czas jest ślisko. Jak tylko to się zmieni trenerzy zorganizują jakieś mecze. 


Łukasz Jurczak "Szpila"/lechiarugby.pl

Info

Tagi

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Dodał

Lechia ...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...