RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

Szkolenie dla nauczycieli z podstaw rugby

25.01.2011

RC Lechia Gdańsk oraz GOKF Gdańsk organizują szkolenie dla nauczycieli z gdańskich szkół, które pozwoli zapoznać się z dyscypliną. Teorię oraz zajęcia praktyczne na hali poprowadzi Kierownik Wyszkolenia PZR Tomasz Kapustka.

Do końca lutego zostanie zorganizowane szkolenie dla nauczycieli z gdańskich szkół. Po ukończeniu takiego kursu kadra pedagogiczna otrzyma certyfikat „Animatora Rugby”, wystawiany przez Polski Związek Rugby. Kolejnym krokiem będzie wprowadzenie Tag rugby do szkół i przeprowadzenie w nich zawodów sportowych już w najbliższych miesiącach. Odbędą się one najprawdopodobniej na przełomie kwietnia i maja.

Krzysztof Krzewicki: Aby zorganizować szkolenie musimy posiadać salę wykładową oraz halę sportową, w której zostaną przeprowadzone zajęcia praktyczne. Tomasz Kapustka będzie prowadził to pierwsze spotkanie, ale ja również będę w nim uczestniczył. Chcemy pokazać kadrze nauczycielskiej jak wspaniały to sport, który pozwala odpowiednio kształtować ciało młodego człowieka. Rugby uczy oraz wychowuje – te cechy również chcemy przekazać nauczycielom, którzy później będą krzewić ten sport w swoich szkołach. To od nich zależy pomyślność tego planu. My przekażemy swoją wiedzę, zorganizujemy nawet dodatkowe spotkania, jesteśmy do ich dyspozycji, ale najbardziej odpowiedzialną pracę muszę zrobić sami. Praktykowanie rugby na zajęciach w szkole, rozwijanie umiejętności ucznia, i dopiero w późniejszej fazie przekazanie go do naszego klubu – takie jest założenie. W Lechii otoczymy każdego młodego adepta rugby fachową opieką. Muszą wiedzieć, że są dla nas bardzo ważni.

O szczegółach szkoleniach (termin, miejsce) będziemy informować wkrótce.

Autor: Łukasz Jurczak/lechiarugby.pl

Info

Tagi

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Dodał

Lechia ...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...