RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

Co słychać w Lechii Gdańsk?

18.02.2011

Wielkimi krokami zbliża się runda wiosenna - i to powinno cieszyć każdego kibica rugby. Chociaż w Gdańsku mróz nie daje za wygraną i nie pozwala termometrom wzbić się powyżej -10 stopni to nastroje w pierwszym zespole Lechii są bardzo dobre. Ciężkie treningi prowadzi z biało-zielonymi trener Marek Fostiak, który przygotowuje team pod względem motoryki i kondycji.

W tym roku Lechia przygotowuje się na obiektach AZS AWF Gdańsk, gdzie na co dzień wykłada trener zespołu – dr Marek Fostiak. Do dyspozycji sztabu szkoleniowego są m.in. sala gimnastyczna, lekkoatletyczna, maty czy siłownia. Treningi rugbowe prowadzi trener Grzegorz Kacała wraz z Markiem Płonką. Skupiają się na zajęciach z piłką oraz szarżach. Ubiegły rok pokazał, że gdańszczanie potrafią bardzo dobrze grać w defensywie, dlatego ten element ma być również główną bronią w zbliżającej się rundzie wiosennej. 

Oprócz treningów w zamkniętych pomieszczeniach, drużyna regularnie ćwiczy na sztucznej murawie oraz spotyka się na treningach biegowych w lesie lub na plaży. Intensywny jest okres przygotowawczy pierwszej drużyny Lechii Gdańsk – ambitne są bowiem cele na rok 2011.

Zarząd Lechii spotkał się z całą drużyną, żeby przedstawić sytuacje klubu, również tę finansową. Działacze uważają, że takimi informacjami powinni dzielić się nie tylko z radą drużyny, ale całą sekcją. Zaufanie jest ważne, ponieważ na nim buduje się klimat. Po ostatnich ustaleniach z miastem Gdańsk, zarząd może zagwarantować drużynie środki finansowe, które w zupełności starczą do końca sezonu. Prezes Bogdan Jancen doszedł do porozumienia z dyrektorem MOSIR Gdańsk Leszkiem Paszkowskim, że obiekt na Traugutta będzie wykorzystywany przez rugbistów. Dzięki Krzysztofowi Krzewickiemu podpisano umowę z GOKF na organizację zajęć rugby w szkołach i szkolenie nauczycieli. W okresie, kiedy zawodnicy trenują, działacze robią wiele, żeby profesjonalizować rugby w Gdańsku. 

Jaki będzie sezon dla biało-zielonych? Czas pokaże, jednak zostało zrobione niemalże wszystko, żeby rugbiści czuli się jak najlepiej – przynajmniej tak zapewnia zarząd klubu.

W następnym artykule postaramy się przybliżyć temat pt. „Transfery w Lechii – plotki i mity” :-)

Autor: Łukasz Jurczak „Szpila” / lechiarugby.pl

Info

Tagi

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Dodał

Lechia ...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...