RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

Podsumowanie obozu MARIO Ladies

10.03.2011

Zgrupowanie w Zakopanem dobiegło końca. Z jego przebiegu zadowolony jest trener Janusz Urbanowicz. Relacje przeczytało w sumie 2,5 tysiąca osób. Staraliśmy się praktycznie każdego dnia kontaktować się z Ladies i przekazywać wam informacje z pierwszej ręki. Jaka przyszłość czeka w najbliższym czasie srebrne medalistki MP?

Szkoleniowiec nie zmniejsza tempa treningów, które w podobnym cyklu mają trwać do końca marca. Kwiecień to już mecze na świeżym powietrzu i rywalizacja o upragniony złoty krążek. 

Ostatni wieczór naszego zgrupowania był pełen niezapomnianych wrażeń. Wszystkie zawodniczki stanęły na wysokości zadania stwarzając fantastyczne programy artystyczne, pełne humoru i dowcipu, co być może , będzie można zobaczyć na dołączonym wkrótce filmiku. 

Najjaśniejsza Kapituła, która składała się z zawodniczek które pojawiły się najwcześniej w Ladies, miała nie lada trudny orzech do zgryzienia. Podzielone na pięć grup po trzy osoby, dziewczyny wykazały się wielką inwencją i wspaniałą kreatywnością stwarzając autorskie skecze oraz zaprezentowały i wykonały własnoręcznie stroje.

Rugbistki w profesjonalny sposób przeprowadziły całą ceremonię wręczając każdej uczestniczce pamiątkowe dyplomy. Cała zabawa zakończyła się grubo po północy wspólnym sprzątaniem sali konferencyjnej.

Zakończył się obóz w Zakopanem, który w większości był poświęcony ciężkim treningom, jednak w obowiązkową dawką rozrywki. Ladies przez pełen tydzień skupiały się na szkoleniu swoich umiejętności, ponieważ poziom kobiecego rugby w Polsce znacznie sie poprawił. Do grona zespołów, które liczą się w walce o złoto dołączyła drużyna ze stolicy oraz Łodzi.

Janusz Urbanowicz: Chciałbym w imieniu drużyny oraz własnym podziękować naszemu przyjacielowi, który wspiera nas praktycznie od samego początku powstania sekcji kobiecej. Mariusz Grzęda i jego firma MARIO zagwarantowali nam świetny czas w Zakopanem. Mięliśmy wymarzone warunki treningowe oraz wszystkiego pod dostatkiem. Patrząc na sportowy aspekt wyjazdu był to bardzo dobry obóz. Przeprowadziłem kilkanaście treningów na sztucznym boisku, w których miałem do dyspozycji całą drużynę. Nie bez znaczenia były spotkania grupowe i analizowanie treningów czy meczów. Dziewczyny rozmawiały o rugby, o zagrywkach, o taktyce - a to bardzo cieszy jeśli same podejmują takie tematy. W kwietniu zaczynamy pierwsze mecze. Mam świadomość, że liga w tym roku będzie mocniejsza bo widzę jak pracują w okresie zimowym pozostałe panie. Do gry o medale włączy się Warszawa, Łódź i oczywiście Gdynia. Groźny w dalszym ciągu będzie Sochaczew. Oczywiście marzy nam się złoto ale chyba ważniejsze jest to, żeby kobiece rugby rozwijało się w Polsce. Jak będzie silniejsza liga to skorzysta na tym reprezentacja. Te koło toczy się w dobrym kierunku i nawet gdybyśmy mieli być poza podium, a miałbym świadomość, że my jako drużyna zrobiliśmy wszystko co możliwe dla polskiego rugby to i tak uznałbym ten rok za udany. Będziemy najprawdopodobniej walczyć z Arką o złoto, ale za 2, 3 lata np. ekipa Frogs może wedrzeć się na sam szczyt. Są to spekulacje jednak jeszcze 2 lata temu nie można było o tym nawet rozmawiać bo na naszej scenie była tylko Arka. Wróżę dobrą przyszłość odmianie siedmioosobowej rugby z udziałem pań. Potrzebne jest zaangażowanie wszystkich drużyn z Polski, ponieważ to bardzo ważny projekt. Na końcu dziękuję moim podopiecznym za to, że w rugby wkładają tyle serca. Nie ukrywam, że dodają mi dodatkowej energii do tego co robię. 


źródło: lechiarugby.pl - Łukasz Jurczak

Info

Tagi

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Dodał

Lechia ...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...