RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

Pierwszy sparing lechistów. Obóz w Sulęczynie

11.03.2011

W tym roku drużyna Lechii Gdańsk skupiła się bardzo mocno na zimowych przygotowaniach. Zamknięci w halach sportowych na obiektach gdańskiego AWF-u, z dala od medialnego zgiełku przygotowywali się do rundy wiosennej sezonu 2010/2011. Jak dzisiaj wygląda kondycja rugbistów? Jakie plany ma drużyna prowadzona przez tercet trenerski: Grzegorz Kacała, Marek Płonka i Marek Fostiak?  

W tym roku pole do popisu miał dr Marek Fostiak, który jest jednym z najlepszych w Polsce ekspertów od lekkiej atletyki, a co za tym idzie świetnie się zna na wyszkoleniu motorycznym, fizycznym, wytrzymałościowym. Ubiegłe lata spowodowały, że trenerzy ale w szczególności zawodnicy - przekonali się, że takie ćwiczenia są szalenie istotne. Spadła ilość kontuzji, poprawiła się wydolność oraz szybkość. Taki ogólny rozwój był możliwi dzięki systematycznym ćwiczeniom prowadzonym przez trenera Fostiaka, który od kilku lat jest związany z Lechią. Tej zimy lechiści przygotowywali się na obiektach AZS AWF Gdańsk, gdzie mieli do dyspozycji cale zaplecze jednej z największych uczelni sportowych w kraju.

10 marca, o godzinie 18.00 na sztucznym boisku AWF Gdańsk „biało-zieloni” rozegrają pierwszy tej zimy sparing, w którym przeciwnikiem będzie drużyna Orkana Sochaczewa. Piętnastka prowadzona przez Macieja Brażuka oraz Bogdana Wróbla przyjedzie na sprawdzian kontrolny z gdańszczanami już w czwartek. 18 marca pierwsza drużyna Lechii wyjedzie na weekendowe zgrupowanie do Sulęczyna, gdzie w ciszy i spokoju będzie przygotowywała się do pierwszego spotkania rundy wiosennej z Posnanią Poznań, które odbędzie się na obiektach GOKF o godzinie 13.00. Rugbiści będą mieszkali w willi Maraton (pokoje 2,3 osobowe z pełnym wyposażeniem).

Kierownik Drużyny Sebastian Dobkowski – W Sulęczynie do naszej dyspozycji będą boiska, które są oddalone 200 metrów od miejsca zakwaterowania. Jedno pełnowymiarowe, a drugie nieco mniejsze – podobne do Orlików. Skorzystamy również z hali sportowej jednak tutaj odbędą się najprawdopodobniej tylko dwa treningi. Wieczorem, 20 marca wracamy do domu. Mam nadzieje, że ten czas będzie dobrze przepracowany. Jesteśmy nastawieni na ciężką pracę. Transfery hity i fakty?

Wspominałem już wcześniej, że napiszę o pewnych informacjach transferowych. Wszyscy w Polsce trzymają te karty w rękawie do momentu, w którym PZR nie opublikuje oficjalnych informacji na swojej stronie internetowej. Na chwile obecną można jednak powiedzieć, że Lechia prowadziła rozmowy z: Merab Gabunia, Tomasz Stępień, Kacper Ławski. Było one mniej lub bardziej zaawansowane jednak w żadnym z przypadków nie doszło do podpisania kontraktu. Lechia prowadzi zaawansowane rozmowy z CA Bive. Nie będzie możliwy ponowny przyjazd Crossa, który podpisał umowę z zawodowcami z Brive. W ubiegłym tygodniu na testy przyjedzie dwóch zawodników. Wtedy podamy szczegóły. 


lechiarugby.pl - Łukasz Jurczak

Info

Tagi

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Dodał

Lechia ...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...