RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

Niezbyt udana inauguracja

28.03.2011

Takiego scenariusz nikt się nie spodziewał... Rugbiści Lechii Gdańsk wygrali z Posnanią Poznań jednak mieli z tym spore problemy. Wynik 29:20 odzwierciedla w pełni to co działo się na boisku. Mecz był wyrównany do ostatnich sekund. Z chwili na chwilę napędzał się gdański młyn, jednak nie była to jeszcze ta forma, z którą można zdobyć mistrzostwo. Wypada wszystkie błędy zrzucić na kark pierwszego meczu. Cieszy wygrana, która umacnia pozycję biało-zielonych w tabeli.  

Pierwsze punkty stracili gdańszczanie. Kolejne również - tym razem niecodziennym przechwytem popisał się jeden z zawodników formacji ataku w szeregach Posnani. Dzisiejszą grę można odnieść do walki bokserskiej gdzie na przeciwko siebie stają zawodnik w wadzę ciężkiej i super lekkiej. Po stronie Lechii było większość atutów: siła, młyn dyktowany, organizacja akcji ofensywnych, defensywnych, a nawet gra jeden na jeden. To jednak goście często utrzymywali się przy piłce i krzyżowali plany Lechii. Z czasem gra gospodarzy nabierała harmonii oraz tempa co zaowocowało kilkoma ładnymi akcjami w ataku. Brakowało natomiast wykończenia, chociaż jak na pierwszy mecz było i tak całkiem nieźle. Z pewnością Lechia nie wykorzystała ogromnego potencjału zawodników. Udany występ zaliczyli Ukraińcy, którzy w młynie wykonali 100% swojego zadania.

Za tydzień Lechia zagra w Krakowie. Jest to ciężki plan gry, jednak z odrobinę lepszą grą nie powinno być problemów, żeby z Krakowa wywieźć min. 4 punkty.  

Punkty Lechia: Dariusz Wantoch Rekowski 5pkt., Karol Hedesz 5pkt., Bukhało 5pkt., 2pkt., 3pkt., 2pkt., 2pkt., Robert Kwiatkowski 5pkt.

Punkty Posnania: Kujawski 3pkt., 2pkt., 3pkt., 2pkt., Piotr Korek 5pkt., ?? 5pkt.

Lechia: Witoszyński, Janiec, Kaszuba, Krzewicki, Wantoch Rekowski, Hedesz, Kuźmiński, Wojcieszak, Piszczek, Bukhało, Buczek, Wilczuk, Kwiatkowski, Narwojsz, Jurkowski, Zieliński, Kulakivskyi, Poliansky, Doroszkiewicz, Klusek, Płonka, Lenartowicz

Posnania: Wyrwas, Stręk, Szukała, Jakubowski, Paul, Najdek, Borowczak, Hebda, Kokotkiewicz, Trybus, Bosiacki, Krzysztofiak, Paszczak, Korek, Kujawski, Lasik, Konieczny, Balzerski, Zbun, Adamski

 

autor: Łukasz Jurczak "Szpila" / lechiarugby.pl

Info

Tagi

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Dodał

Lechia ...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...