RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

"Gdańskie Lwy" wyruszają na podbój Krakowa

02.04.2011

W piątek o godzinie 17.00 rugbiści Lechii przeprowadzą jeszcze jeden trening, który ma być nastawiony głównie na ćwiczenie zagrywek autowych. Takie szkolenie przyda się przede wszystkim Serbowi, który zadebiutuje w meczu z wawelskimi Smokami. 

Jakie założenia na mecz z Krakowem? Trener Grzegorz Kacała oraz Marek Płonka są zgodni – trzeba uporządkować grę, która w meczu z Posnanią była chaotyczna. W tym tygodniu musieliśmy pracować nad wybranymi elementami, które zawiodły ostatnio - nie starczyło jednak czasu na wprowadzenie zmian do formacji autowej dlatego pomysł aby dzisiejszy trening poświęcić tylko na ten element – dodają.

Pomimo atutów fizycznych – nie byliśmy w stanie zdominować Posnani w aucie. Mamy kilku wysokich zawodników, którzy powinni poradzić sobie bez problemu. Brakuje oczywiście Michała Krużuckiego, który w aucie nie ma sobie równych. Mamy na dzisiaj określony skład i tym mamy wygrywać. Wbrew pozorom aut to bardzo trudny, strategiczny punkt w grze każdego zespołu. W Krakowie zagramy na pewno lepiej niż w ubiegłym tygodniu. Mówię tak, ponieważ gorzej niż z Poznaniem Lechia nie grała już dawno. Chcemy zrehabilitować się w oczach naszych Kibiców - przyznaje Kacała.

Na czwartkowym treningu było 30 rugbistów. Pozwoliło to rozegrać kontrolny mecz na wymiarowym boisku. W większości piłkę posiadał zespół, który zagra w sobotę w wyjściowej piętnastce. Serb Boris Macic grający w defensywie nie miał za bardzo szans, żeby się pokazać. Na pierwszy rzut oka jest aktywny w przegrupowaniach rakowych oraz w grze defensywnej. Jego możliwości ofensywne poznamy w trakcie meczu z Juvenią, w którym Boris Martic zagra z całą pewnością.

Lechia do Krakowa będzie podróżowała pociągiem w wagonach z kuszetkami.
 


Łukasz Jurczak / lechirugby.pl

 

Info

Tagi

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Dodał

Lechia ...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...