RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

Pożegnanie z dotychczasowym stadionem

08.04.2011

7-61 (0:37) takim wynikiem zakończył się mecz jeszcze w roku 2010 na boisku Orkana Sochaczew. Lechiści grali koncertowo i wygrali pewnie z zespołem prowadzonym przez Maciej Brażuka i Bogdana Wróbla. Jak będzie tym razem? Zapraszamy na spotkanie gladiatorów Lechia - Orkan sobota godzina 16.00 ul. Grunwaldzka 244 - wstęp wolny.

Sobotnie spotkanie będzie ze wszech miar wyjątkowe. Po pierwsze - rugbiści zagrają dla hospicjum w akcji "Pola nadziei", po drugie jest pożegnalny mecz z obiektem przy ul. Grunwaldzkiej 244 (GOKF) jeśli chodzi o Ekstraligę i sezon 2010/2011, po trzecie sportową karierę kończy Paweł Sienkiewicz, po czwarte - przed meczem zaprezentują możliwości swoich maszyn żużlowcy GKS Wybrzeże, w końcu, po piąte - już 4 godziny przez spotkaniem seniorów swój turniej rozegra młodzież Lechii pod patronem firmy MARIO, ANTYKOR i przy ogromnym udziale jego organizacji przez Mariusza Gniecha oraz Mariusza Grzędę. W związku z partnerstwem pomiędzy RC Lechia, a restauracją KFC przy ulicy Grunwaldzkiej 258 drużyna, która wygra rywalizację zostanie zaproszona na obfity poczęstunek do restauracji, która sąsiaduje z boiskiem rugby. Szczególne podziękowania dla menadżera KFC pana Tomasza Kęsika.

Mariusz Gniech jest członkiem zarządu Lechii, który jest odpowiedzialny za młodzież i jak widać od pewnego czasu jego praca zbiera owoce. Wspólnie z firmą MARIO oraz ANTYKOR często organizowane są turnieje dla dzieci. Kolejny z nich już w sobotę o godzinie 12.00 na boisku rugby przy ul. Grunwaldzkiej 244.

Zaraz po młodzieżowcach na murawę wkroczą rugbiści aby walczyć o punkty w Ekstralidze. W spotkaniu zagrają dwaj Ukraińcy oraz Serb, o którego szczególnie pytają Kibice. "Borys" wystąpi najprawdopodobniej od pierwszych minut meczu, ponieważ poznał już założenia taktycznie stawiane przed nim przez sztab szkoleniowy. Jak sam powiedział "dziękuję za obdarzenie mnie zaufaniem. Postaram się je wykorzystać w 100%".

Po chorobie wraca również Piotr Jurkowski, który standardowo wzmocni "tyły" lechistów. Na czwartkowym treningu popularny "Gacek" pokazał, że czuje się rewelacyjnie i pała chęcią gry. Mecz z Orkanem będzie świetną okazją sprawdzenia własnych umiejętności, ponieważ formacja ataku gości jest w tym sezonie stosunkowo mocna. Na takim polu Jurkowski jednak się czuje najlepiej. Na pewno zapewni Kibicom ciekawy spektakl.

Od pierwszych minut zobaczymy również Sławomira Kaszubę, który nie wystąpił w Krakowie z powodu lekkich dolegliwości związanych z nogami. Kłopot ustąpił dlatego "Kaszub" wesprze pierwszą linię młyna wraz z rewelacyjnie grającym w tej rundzie Rafałem Witoszyńskim.

Zapraszamy Kibiców na mecz, który powinien być bardzo ciekawym widowiskiem na wysokim poziomie jeśli chodzi o polskie boiska.Swoją obecność potwierdził Prezes PZR Jan Kozłowski.

Szczególne podziękowania dla firmy "GRAM" i prezesa firmy Mieczysława Kaczorowskiego za nieocenioną pomoc przy organizacji "trzeciej połowy" meczów Lechii Gdańsk. 

Info

Tagi

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Dodał

Lechia ...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...