RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

Obóz w Brive - Dzień 2

09.03.2010

Poranny rozruch z dr Markiem Fostiakiem dał lechistom do zrozumienia, że kolejne godziny nie będą łatwe. Zespół trenował jeszcze trzy razy, ale nikt na to nie narzekał.

Wszystkie posiłki, które serwuje stołówka są specjalnie dobrane. Taki harmonogram przygotowali specjaliści od dietetyki, którzy zajmują się zespołem CA Brive.

Pierwszy trening rozpoczął się o godzinie 10.00 na boisku do rugby. Delikatne rozciąganie i szybkie przejście do obrony. Trenerzy zwracali szczególną uwagę na to jak drużyna zachowuje się w tym elemencie. Do dyspozycji sztabu szkoleniowego było 30 zawodników dlatego można było stworzyć ligowe warunki. 


Co pewien czas Grzegorz Kacała wstrzymywał grę aby zadać pytania swoim podopiecznym. Za każdym razem powstawała polemika pomiędzy zawodnikami, a trenerem. Dzięki temu sztab mógł dowiedzieć się dlaczego zawodnicy popełniali błędy, ponieważ sami się do nich przyznawali.

Zaraz po spotkaniu drużyna udała sie na stołówkę, aby zjeść obiad. Swoją obecnością zaszczycił Lechię dyrektor finansowy CA Brive wraz ze swoim asystentem. Obaj doskonali pamiętali Kacałę z okresu kiedy grał w miejscowej drużynie. Robili sobie zdjęcia, rozmawiali i zaoferowali swoją pomoc. Zaprosili całą ekipę na trening zawodowców z Brive, ale nie tylko...

Zaproponowali, że oprowadzą Lechię po swoich obiektach zaczynając od stadionu poprzez gabinety odnowy biologicznej, pub przy stadionie, a kończąc na biurach i całej infrastrukturze. Budżet Brive na sezon 2009/2010 to oszołamiająca dla nas kwota 15 mln euro. Ponadto dyrektor klubu zaproponował Lechii, żeby wszyscy zawodnicy którzy są kontuzjowani odwiedzili ich lekarzy, którzy na stałe pracują przy klubie. Spotkanie zostało umówione na środę. 

W bardzo dobrej formie jest Grzegorz Janiec, który doskonale sprawdził się na sprawdzianach fizycznych oraz w grze obronnej. W walce w przegrupowaniach wyróżniali się Rafał Witoszyński, Karol Hedesz, Łukasz Doroszkiewicz, Janusz Urbanowicz oraz Dariusz Wantoch-Rekowski.


Przed drugim treningiem zespół udał się na siłownię, gdzie wszyscy zostali poddani sprawdzianom fizycznym (przysiad ze sztangą i wyciskanie na ławeczce leżąc). Popołudniowy trening to stałe fragmenty gry: aut i młyn wiązany. Zespół zaczynał zabawę "na chodzonego" aż przeszedł do gry w pełnym kontakcie. Po kolacji przećwiczono auty, a następnie udano się na basen oraz saunę. 

Miłym i niecodziennym akcentem tego dnia było zorganizowanie przez kapitana Sławimora Kaszubę wieczorku dla...pań! To taki żartobliwy element życia każdego rugbisty, który mówi o tym, że zawodnicy grający w ataku to "dziewczyny" - dlatego z okazji Dnia Kobiet młynarze postawili swoim dziewczynom po butelce piwa! 

Na jutrzejszym treningu Lechię odwiedzą zawodowi trenerzy z CA Brive pod kierownictwem Sébastien'a BONNET oraz dwóch zawodników, którzy grają w TOP14. Sami zaproponowali, że spotkają się z Lechią i postarają się pomóc w treningu. Wszyscy na zgrupowaniu już nie mogą się doczekać jutrzejszego dnia. 
 

ZOBACZ ZDJĘCIA Z DRUGIEGO DNIA OBOZU >>

We wtorek po południu drużyna wybierze się do Brive aby zwiedzić te urocze miasteczko i zrobić prezenty dla bliskich.

Już niebawem jednak (piątek) zespół biało-zielonych pojedzie tam aby stoczyć walkę z młodzieżową drużyną tego miasta, która w ubiegłym roku zdobyła tytuł mistrza Francji! 

 

Info

Tagi

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Dodał

Lechia ...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...