RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

Marek Płonka po operacji

17.03.2010

Reprezentant Polski oraz podstawowy zawodnik biało-zielonych jest już po operacji. Nad przebiegiem dość poważnego zabiegu czuwał lekarz reprezentacji Francji.

Płonka doznał kontuzji podczas pierwszego meczu reprezentacji na zgrupowaniu we Francji. Skręcił na tyle poważnie kostkę, że odłamał się kawałek kości strzałkowej. Lekarze zalecali aby zrobić operację i skręcić chore miejsce na śruby chirurgiczne. Zawodnikowi założono longietę, aby można ją było szybko zdjąć w razie obszernej opuchlizny. Lekarz, który prowadził operację powiedział, że wszystko udało się pomyślnie, i że jest to standardowy zabieg. Prognozuje, że po 2 miesiącach rugbista będzie zdolny do gry.

Mecz z młodzieżówką Francji zakończył się porażką Lechii 43:0. Mistrz Francji nie dał szans podopiecznym trenerów Grzegorza Kacały oraz Marka Płonki. W składzie zawodników w biało-czarnych koszulach zagrało aż 6 zawodowców, którzy nie załapali się do protokołu na mecz z Stade Francais (więcej informacji za kilka dni). 

Lechia zagra swój pierwszy punktowany mecz ze Skrą Warszawa najprawdopodobniej w najbliższą sobotę o godz. 14.00. Pucharowy pojedynek będzie dobrym sprawdzianem formy rugbistów przed meczami ligowymi.

 

autor: Łukasz Jurczak "Szpila"  

Info

Tagi

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Dodał

Lechia ...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...