RugbyPolska.pl - rugby, zdjęcia i filmy rugby oraz zasady rugby - portal społecznościowy grupy Space4u

RugbyPolska.pl

Lechia powraca na Traugutta

28.04.2010

Po wieloletniej przerwie rugbiści Lechii Gdańsk powracają na Traugutta 29 w meczu o wielką stawkę! RC Lechia Gdańsk - Arka Gdynia 09.05.2010, godz. 14.30. Więcej informacji już wkrótce

Młodzicy Lechii zdobyli I miejsce. Miniżacy II. Żacy V.

Ladies Lechia Gdańsk wybierają się na turniej PRESIDENT CUP, który odbędzie się w Olsztynie, a zaraz po nim ruszają do stolicy aby zmierzyć się z drużynami z całej Polski. Zakończył się turniej organizowany przez RC Lechia Gdańsk.

Ladies zostały zaproszone na PRESIDENT CUP do Olsztyna. Turniej odbędzie się w długi weekend majowy. Zaraz po zakończeniu dziewczęta wsiadają do pociągu aby udać się do Warszawy na kolejny turniej, w którym zagrają oprócz gdańszczanek, Ruda Śląska, Częstochowa, żeńska drużyna z Łodzi i Warszawy, Pruszcz Gdański, Sochaczew oraz Arka Gdynia.

W pierwszej wersji Lechia miała wystawić dwa składy, ale w ostateczności okazało się, że klub może zgłosić tylko jedną drużynę. Trener Urbanowicz postanowił jednak zabrać wszystkie rugbistki!

W niedzielnym turnieju dzieci i młodzieży, który odbył się w Sopocie zaprezentowały się również Lechia. Grupa miniżaków prowadzona przez Grzegorza Śliwińskiego zdobyła II miejsce. W finale uległa tylko Arce Gdynia, ale po bardzo wyrównanym spotkaniu. W swojej grupie wygrała wszystkie mecze. Drużyna żaków zajęła V miejsce. W swojej grupie rozegrała 3 spotkania, w tym 2 przegrała.

Rewelacyjny występ młodzików Lechii
Trenerem młodzików jest Janusz Urbanowicz, który prowadzi również Ladies Lechia Gdańsk. Tym razem poprowadził do zwycięstwa młodzików, którzy wygrali wszystkie mecze turnieju i zdobyli złote laury. W swojej grupie pokonali zespół z Rumi, następnie Bydgoszcz i Arkę Gdynia. W finale pokonali zdecydowanego faworyta drużynę Czarnych Pruszcz 12:7. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Kacper Paruszewski.

Dzieci oraz młodzież gdańskiej Lechii wspiera finansowo firma ANTYKOR.  

Info

Tagi

OpinieDodaj opinię

Trwa ładowanie...

Dodał

Lechia ...

Zobacz inne

Trwa ładowanie...